ABC4354FTydfytd^%$

פעילות

צילום: נמרוד להב, רשות הטבע והגנים

גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק) – יום שמירת חיות הבר

מה בתוכנית

הפעילות מלאה – לא ניתן להירשם. הכניסה לפעילות לא תתאפשר ללא רישום מראש.

תחנות פעילות והמחשה, סיורים מודרכים והופעה "אגדה חיה" עם שחר אבן צור
לציון היום הבינלאומי לשמירת החי בר, וכחלק מחודש שמירת הטבע, תיערך פעילות מגוונת ומיוחדת, שתעניין כל אחד ואחת. יום זה יפתח את חודש שמירת הטבע.

מדוע נעלם הצב הרך מנחלי החוף? מה גרם לדג התל האביבי הייחודי לשוב ולשחות במי הירקון? מדוע חשוב לשמור על חשכת הלילה ואיך זה קשור לעטלף, לשועל ולדורבן? איך יודעים מה מצב עופות המים ומה עושים עם המידע הזה? איפה מטופלת חיית בר שנפצעה?
על שאלות אלה ואחרות נענה ביום המוקדש לשמירת חיות הבר ונשמע מעובדי רשות הטבע והגנים כיצד הם פועלים לשמירה על חיות הבר ולהגנה עליהן. בפעילות שתהיה בשעות 11:00 – 13:00 יהיו תחנות מידע, סיורים והמחשה ייחודית. הפעילות בשיתוף מוזיאון הטבע על שם שטיינהרדט, אוניברסיטת תל אביב.
בפעילות יהיו תחנות מידע, סיורים והמחשה ייחודית בשיתוף מוזיאון הטבע על שם שטיינהרדט, אוניברסיטת תל אביב.
את היום נקנח בהופעה המקורית "אגדה חיה", מופע רוק מוזיקלי-זואולוגי של הזמר שחר אבן צור (מוניקה סקס) ומוזיאון הטבע. אבן צור חקר, כתב ושר את סיפורן של חיות הבר הארצישראליות.
הארצישראליות.

ההופעה תלווה בתרגום לשפת הסימנים.

מתי: ביום שבת 4.3 בשעות 11:00–14:00. תחנות הפעילות וההדרכות יתקיימו בשעות 11:00 – 13:00. ההופעה תחל בשעה 13:00.

 

להמשך קריאה

חשוב לדעת

נגישות

הסדרי הנגישות של האתר מפורטים בלינק הבא
התאמות הנגישות המסופקות באירוע:
מערכת עזר ניידת לשמיעה, תרגום לשפת הסימנים בהופעה.
על מנת קבל מידע אודות האירוע בדרכים מונגשות, יש לפנות למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון מס’ *3639 או בוואטסאפ בטלפון מס' 0549642434
על מנת לבקש התאמת נגישות (מערכת עזר אלחוטית לשמיעה, תיאור קולי של מוצגים חזותיים מרכזיים, נגישות למישוש למוצגים תלת מימדיים מרכזיים), יש לפנות למוקד רשות הטבע והגנים בטופס שבלינק הבא או בטלפון מס’ *3639 או בוואטסאפ בטלפון מס' 0549642434 וזאת עד 14 ימים לפני מועד הסיור.
בסיור זה מוצע תרגום לשפת הסימנים. על מנת להשתתף בסיור זה, יש לפנות למוקד רשות הטבע והגנים בטופס שבלינק הבא או בטלפון מס’ *3639 או בוואטסאפ בטלפון מס' 0549642434 וזאת עד 14 ימים לפני מועד הסיור.

נגישות באתר

תאורה

אור יום
להמשך קריאה

משך הפעילות

גילאים להם מתאימה הפעילות

לכל המשפחה

שימו לב!

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר ציוד נדרש: מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע.

הירשמו


Searching Availability…


מחיר

מחיר הפעילות

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון

מחיר כניסה לאתר

כניסה למחירון האתר

מה יש לנו להציע באיזור

גנים לאומיים ושמורות טבע באזור
סליידר מגדל צדק, צילום: סטיב זילברמן

גן לאומי מגדל צדק

גן לאומי מגדל צדק מהווה ריאה ירוקה חיונית במרכז הארץ. בגן תמצאו מרחבים של טבע ונוף ותפגשו מורשת בת אלפי שנים. בראש הגבעה החולשת על "מעבר אפק", ששימש את העוברים בדרך הים הקדומה, נמצאת מצודה עתיקה בה ניתן לבקר. סביב המצודה מסלולי הליכה העוברים בתוך מחצבות משוקמות ולצד כבשני סיד, ומשלבים תצפיות נוף נפלאות. נרשמת - נכנסת! רישום מראש במערכת תיאום הביקור מבטיח לך מקום באתר ובמועד שאליו נרשמת, ומאפשר קבלת מידע ועדכונים רלוונטיים לביקור המתוכנן. לתיאום ביקור - לחצו כאן שימו לב: אסור להבעיר אש ולא לעשות מנגלים. הגן הלאומי מגדל צדק עדיין בתהליכי פיתוח. בעתיד ייפתחו מסלולי הליכה נוספים, מתחמי ביקור וחדרי הקומה השנייה במצודה.

למידע נוסף
מבצר אנטיפטריס בתל אפק, צילום: מנו גרינשפן

גן לאומי ירקון - מתחם מקורות הירקון

הריאה הירוקה של גוש דן. בגן הלאומי היפהפה והשלו תפגשו את הירקון הנקי ובו נופרים למכביר, ברכת שכשוך, אגם קסום ומבצר עתיק החולש על האזור. נרשמת - נכנסת! רישום מראש במערכת תיאום הביקור מבטיח לך מקום באתר ובמועד שאליו נרשמת, ומאפשר קבלת מידע ועדכונים רלוונטיים לביקור המתוכנן. לתיאום ביקור - לחצו כאן   שימו לב: בגן הלאומי ירקון שני מתחמים: מתחם מקורות הירקון , ו מתחם תל אפק (לחצו כאן)  ושניהם יחד הם ריאה ירוקה ורוגעת בלב האזור המאוכלס ביותר בישראל.  

למידע נוסף
שער פולג - צילם איל מיטרני

שמורת טבע אודים

רכס כורכר ובית גידול לח סביב פרצה קדומה ובה נחל פולג מבקיע נתיב לים התיכון. בשמורה עובר שביל ישראל.   שימו לב: נתיבי אילון באמצעות חברת דניה סיבוס מבצעים עבודות תשתית להרחבת כביש 2 באזור וינגייט. לצורך שמירה על בטחון המטיילים יערכו שינויים במערך השבילים הקיימים בשמורה.

למידע נוסף
ABC4354FTydfytd^%$
ABC4354FTydfytd^%$
X