ABC4354FTydfytd^%$

פעילות

מטיילים בסוסיתא, צילום אלונה אחמטוב, מתנדבת
צילום: צילום: אלונה אחמטוב, מתנדבת

גן לאומי סוסיתא – קיץ מורשת בצפון

מה בתוכנית

הגן הלאומי סוסיתא, המשתרע על גבעה במורדות הגולן מזרחית לכנרת, משמר שרידים מפוארים של העיר הקדומה היפוס, סוס ביוונית, ובעברית סוסיתא. העיר הקדומה, ששמה מרמז על הקשר שלה עם סוסים, התפתחה כבר מהתקופה ההלניסטית ונחרבה ברעש אדמה אדיר בשנת 749 לספירה.

פעילויות בימי קיץ מורשת בצפון:
• סיורים מודרכים בימים רביעי וחמישי 16-17.8, 23-24.8. בכל חצי שעה בשעות 18:30-17:00
סיורים מודרכים לכל המשפחה, בהם תוכלו לגלות על העיר מלאת הפאר, לסייר בין השרידים המרשימים וליהנות משלל סיפורים מרתקים. הסיורים יצאו ממרכז השירות במעלה ההר (כרבע שעה ממקום חניית הרכבים).
• צלילי נבל בימים רביעי וחמישי 16-17.8, 23-24.8 בשעות 19:30-17:00
בכל אחר הצוהריים בימי הפעילות תוכלו ליהנות מצלילי הנבל תוך שאתם מסיירים בגן הלאומי.
• סיפורם של אנשי עין גב בימים רביעי וחמישי 16-17.8, 23-24.8 בשעות 17:15, 18:00, 18:15
הצטרפו למפגש דרמטי עם תושב עין גב שהפך לחייל בערב אחד (שחקן) - סיפור על ימי חומה ומגדל והעלייה לקרקע ב-1937 ועל הקרב ההרואי של אנשי הקיבוץ על ההר – הסוסיתא, בימי מלחמת העצמאות מול הסורים.
• מפגש עם ותיקי קיבוץ עין גב בימים רביעי וחמישי 16-17.8, 23-24.8 בכל חצי שעה בשעות 19:00-17:00
מפגש מרגש ואותנטי עם וותיקי הקיבוץ על הקשר הרגשי והעוצמתי עם ההר שמעליהם – הסוסיתא.

מתי: בימים רביעי וחמישי 16-17.8, 23-24.8 בשעות 17:00–20:00 (כניסה אחרונה בשעה 18:30)

הפעילות והכניסה ללא תשלום, בחסות משרד מורשת
חובה להירשם במערכת ההזמנות בשעות אחר הצהרים, מספר המקומות מוגבל

 

להמשך קריאה

חשוב לדעת

נגישות

הסדרי הנגישות של האתר מפורטים בלינק הבא
לקבלת מידע נוסף לגבי מסלול הסיור יש לפנות למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון מס’ *3639 או בוואטסאפ בטלפון מס' 0549642434
על מנת לבקש התאמת נגישות (מערכת עזר אלחוטית לשמיעה, תיאור קולי של מוצגים חזותיים מרכזיים, נגישות למישוש למוצגים תלת מימדיים מרכזיים), יש לפנות למוקד רשות הטבע והגנים בטופס שבלינק הבא או בטלפון מס’ *3639 או בוואטסאפ בטלפון מס' 0549642434 וזאת עד 14 ימים לפני מועד הסיור.
למועדי הסיורים המודרכים המותאמים (תרגום שפת סימנים ואו פישוט לשוני) וסיורים במסלולים נגישים לחץ כאן

תאורה

עוצמת אור בינונית
להמשך קריאה

משך הפעילות

גילאים להם מתאימה הפעילות

לכל המשפחה

שימו לב!

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר
להמשך קריאה

הירשמו


Searching Availability…


מחיר

מחיר הפעילות

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון

מחיר כניסה לאתר

כניסה למחירון האתר
להמשך קריאה

מה יש לנו להציע באיזור

פעילויות נוספות עבורך
נשר בתעופה, צילום מידד גורן

שמורת טבע חי בר כרמל - יש נשר בשמיים – סיור בערבית

הנשר המקראי מכונה "מלך העופות" אבל גם למלך יש בעיות והנשר מוכרז כמין בסכנת הכחדה בארץ ובעולם כולו!כ-50 אחוז מאוכלוסיית הנשרים בארץ נכחדה בעשורים האחרונים, בעיקר בשל הרעלות שנגרמו משימוש לא חוקי בחומרי הדברה. רשות הטבע והגנים, יחד עם שותפים חשובים, משקיעה מאמצים כבירים כדי למנוע את ההכחדה ואף לאושש את אוכלוסיית הנשרים בישראל. אך עד שלא נעצור את ההרעלות - הנשר ימשיך להיות בסכנה ועלול להיעלם משמי הארץ. איך מחזירים נשרים לטבע? כמה ביצים מטילה אימא נשר בשנה? מהי ביצת מילואים ומה כל אחד מאיתנו יכול לעשות כדי לשמור על הנשרים שלא ייעלמו?בחודש ספטמבר, בסמוך ליום הנשר הבינלאומי, אנחנו מזמינים אתכם לפגוש ממש מקרוב את הנשרים של הכרמל ולשמוע ממדריכי רשות הטבע והגנים על הפעולות לשימור אוכלוסיית הנשרים ועל הקינונים במצוקי הכרמל שחזרו אחרי שנים.במהלך היום תוכלו למשש נוצה של נשר, להשוות את "מוטת הכנפיים" שלכם לזו של הנשר, לראות מה גודלה של ביצת נשר ואיך משתמשים במשדר כדי לעקוב אחרי הנשרים.   מתי: ביום שבת 30.9 בשעות 10:0, 12:00  
למידע נוסף
גנים לאומיים ושמורות טבע באזור
שמורת טבע מג'רסה - צילם דובי זכאי

שמורת טבע מג'רסה - שפך נחל דליות

נקודת מפגש ייחודית שמנקזת אל הדלתא שנוצרה בה של כמה מנחלי הגולן החשובים בדרכם לכינרת. המפגש המרשים בין המדרונות התלולים הגולשים אל הדלתא ושפעת המים הזורמים הופכים את השמורה לאוצר טבע המשמר רצף בתי גידול ושלל בעלי חיים. נרשמת - נכנסת! רישום מראש במערכת תיאום הביקור מבטיח לך מקום באתר ובמועד שאליו נרשמת, ומאפשר קבלת מידע ועדכונים רלוונטיים לביקור המתוכנן. לתיאום ביקור - לחצו כאן שימו לב: עומק המים במג'רסה מצריך ליווי והשגחה של מבוגר, לילדים מתחת לגיל 13. כמו כן חלקו דורש שחייה.

למידע נוסף
כתובת בעברית המספקת הוכחה לקיום היישוב כורסי בכנרת - צילום ג'ני מונרו

גן לאומי כורסי

גן לאומי כורסי משמר שרידים מרשימים של מנזר וכנסייה מהתקופה הביזנטית. על פי המסורת הנוצרית במקום זה התרחש נס החזירים הנזכר בברית החדשה. נרשמת - נכנסת! רישום מראש במערכת תיאום הביקור מבטיח לך מקום באתר ובמועד שאליו נרשמת, ומאפשר קבלת מידע ועדכונים רלוונטיים לביקור המתוכנן. לתיאום ביקור - לחצו כאן  

למידע נוסף
גמלא

שמורת טבע גמלא

שילוב נדיר של טבע ונוף עם סיפור אנושי היסטורי מרתק. המצפור צופה אל מושבת קינון של עופות דורסים, ובמרחק הליכה ממנו, בראש קניוני הנחלים המרשימים – שרידיה של העיר העתיקה גמלא, המספרים את סיפור גבורתה הייחודי, ובהם שרידי בית הכנסת הקדום ביותר בעולם. נרשמת - נכנסת! רישום מראש במערכת תיאום הביקור מבטיח לך מקום באתר ובמועד שאליו נרשמת, ומאפשר קבלת מידע ועדכונים רלוונטיים לביקור המתוכנן. לתיאום ביקור - לחצו כאן  

למידע נוסף
ABC4354FTydfytd^%$
ABC4354FTydfytd^%$