חדשותאילו ציפורים

20.01.2020

חשבנו שאנחנו יודעים מספיק על המדבר, על החי והצומח שבו, על השטפונות, זרימת הנחלים ומה שהם מביאים איתם.. אז חשבנו.

קראו על זה


רבע לטבע – תכנית הטבע הכי פראית ברשת

19.01.2018

בואו להכיר את המאמצים הרבים בשמירה על הטבע ועל המורשת בישראל, לפגוש את האנשים שלנו בשטח, וליהנות מ"צוות התוכן" המופרע שמוביל את התכנית – השחקנים והיוצרים עידו ברקאי ויפתח חוצב, שדואגים שכל פרק יהיה פראי, קורע, ובלתי נשכח.

קראו על זה

חשמל טוב – הכל טוב

16.01.2020

הסתיים בהצלחה מבצע שחרור של החשמלן המנומר ( Torpedo panthera) שהגיע לפארק המצפה התת ימי באילת לפני כחודש, כאשר הוא פצוע ונמצא בסכנת חיים, הועבר על ידי פקח רשות הטבע והגנים וטופל על ידי הצוות המקצועי של המצפה.

קראו על זה


שמונה יחמורים שוחררו לטבע בגליל העליון

16.01.2020

היחמור הפרסי, יונק גדול ואצילי ממשפחת האיילים, נכחד מהטבע הישראלי כבר לפני כמאה שנה עקב ציד פרוע ובלתי מבוקר. בעשרים וחמש השנים האחרונות החלה רשות הטבע והגנים להשיב יחמורים לטבע בגליל העליון ובהרי ירושלים.

קראו על זהלהתראות דוכיפת – עלייה חדה במספר הציפורים הפולשות

09.01.2020

מחקר שנערך בטכניון מצביע על ירידה חדה במספרן של הציפורים הנפוצות בישראל לצד עלייה דרמטית במספר הציפורים הפולשות. החוקרים מזהירים: לתהליך זה השלכות עתידיות שליליות על המערכת האקולוגית בישראל

קראו על זה
קטגוריות:

בדרך לחרמון עוצרים בטבע

19.01.2020

קיבצנו לכם שש המלצות, לשישה אתרים שתפגשו על הדרך, לא משנה מאיזה כביש באתם. בכל שלב יהיה לכם אתר קסום לעצור בו, לחלץ איברים וליהנות מהטבע הארצישראלי שלחורף יש להציע

קראו על זה


עדכון: סגירת אתרים ומסלולי טיול בעקבות הסערה

20.01.2020

עקב מזג האוויר הסוער שפקד את ישראל נסגרו מסיבות בטיחות מסלולי טיול שנפגעו, רשות הטבע והגנים עושה מאמץ מיוחד לתיקון הנזקים בהקדם האפשרי. עד להודעה חדשה הכניסה למסלולים המופעים ברשימה אסורה ומסוכנת !

קראו על זה
קטגוריות:

חפירת הצלה לאורך קיר הגומחות המערבי במתחם הפולחני לפאן בשמורת הבניאס

01.01.2020

במהלך חודש נובמבר נערכה חפירת קצרה של שמונה ימים בשמורת הטבע בניאס, במתחם הפולחני לאל פאן שבמדרגת הסלע מעל נביעת נחל חרמון (רישיון רע"ת 479/2019B, היתר רט"ג 19- 066A). החפירה התבצעה ביוזמת רשות הטבע והגנים ובמימונה, ומטעם המכון לארכיאולוגיה ע"ש זינמן באוניברסיטת חיפה.

קראו על זה
קטגוריות:
דרושים מתנדבים לגן לאומי 'נבי-סמואל'

30.12.2019

אוהבים להיות בטבע? אוהבים לפגוש אנשים? רוצים לספר את הסיפור של המקום לאחרים? אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצת המתנדבים של גן לאומי נבי-סמואל (הנביא שמואל).

קראו על זה

צפו: תיעוד מלהיב של להקת דולפינים

24.12.2019

פקחי היחידה הימית ברשות הטבע והגנים אשר יצאו להפלגת סקר צפרות יחד עם יואב פרלמן ממרכז הצפרות הישראלי זכו לליווי של להקת דולפין מצוי המונה כ 17 פרטים בניהם 2 גורים. הלהקה נצפתה משתעשעת בין הגלים באזור חופי אשקלון.

קראו על זה


הקודם