חדשות


ערב טוב ישראל – חופים

04.08.2020

טוב, ים וקיץ זה המובן מאליו. כמו כפכפים, אבטיח ומשקפי שמש. אבל שימו לב, אין זו המלצה לסתלבט בלבד. החופים הנ"ל כוללים בתוכם ערכי טבע מיוחדים וביקור בהם זו הזדמנות לרענון מצליל המטקות אלא גם להתבוננות בחי, בצומח, בלגונות המיוחדות ואיך לא? בשקיעה

קראו על זה

ערב טוב ישראל- מרכז וירושלים

03.08.2020

חם ואין כוח לנסוע רחוק. אנחנו מבינים את זה. אבל גם במרחק נסיעה שלא יעלה על ארבעים דקות, בציר ירושלים תל אביב תוכלו למצוא פינות חמד לפיקניק משפחתי, מקומות להשתכשך בהם בכיף ואפילו להקנות ערכים. כן כן, ערכים. גם בקיץ, גם בחופש ואפילו ליהנות מזה... נסו ולא תתאכזבו:

קראו על זהנושמים תרבות

30.07.2020

מפעל הפיס יחד עם משרד התרבות והספורט ורשות הטבע והגנים בשיתוף פעולה יוצא דופן המביא מאות להטוטנים, שחקנים, אומני קרקס ונגנים שיחכו למטיילים בשעות אחר הצהריים והערב במהלך אוגוסט בגנים לאומיים נבחרים ברחבי הארץ. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ובהרשמה מראש.  

קראו על זה


מצילים חיים- רשות הטבע והגנים והמנהל האזרחי במבצע חילוץ צבאים שנכלאו באזור רמאללה

28.07.2020

ביום שלישי 28.7.2020, הובילו נציגי יחידת קצין מטה שמורות הטבע במנהל האזרחי, בשיתוף עם נציגי מנהלת התיאום והקישור ברמאללה ובליווי כוחות הביטחון - מבצע לחילוץ שני צבאים ועופר, אשר נכלאו בחצר ביתו של תושב כפר דיר קדיס שבאזור רמאללה.

קראו על זה
קטגוריות:

ערב טוב ישראל- מישור החוף והשפלה

28.07.2020

חופש, חם ואתם חייבים פתרון לתעסוקת הילדים גם בימי הקורונה, ורצוי כמה שיותר קרוב לבית. ובשעות נעימות. אז סידרנו לכם שלוש המלצות למקומות במרחק קפיצה ובשעות הכי יפות של היום. תופתעו מכמה הנאה אפשר להפיק גם מנסיעה קצרה ממש. 

קראו על זה

שישה צבי ביצה מוגנים שהוחזקו בניגוד לחוק בדירה בחדרה הושבו חזרה לטבע בנחל אלכסנדר

28.07.2020

פקח רשות הטבע והגנים הגיע היום לדירה בחדרה בעקבות דיווח שהתקבל ומצא שישה צבי ביצה מוגנים שהוחזקו בדירה בניגוד לחוק. הפקח אסף את הצבים והשיב אותם חזרה לטבע בנחל אלכסנדר.

קראו על זה
קטגוריות:


קנסות ומאסר נגזרו על סוחרים שצדו חוגלות בניגוד לחוק

27.07.2020

בית משפט השלום בנתניה גזר באחרונה על שני תושבי הצפון מהיישוב אבו סנאן, קנסות כספים בסך מצטבר של 35 אלף ₪ בגין סחר וצייד לא חוקי של חוגלות, סוג עוף ממשפחת הפסיוניים, בסדרת התרנגולאים, המוגדר כערך טבע מוגן על פי החוק בישראל.

קראו על זה
קטגוריות:

ערב טוב ישראל- הצפון הקרוב

26.07.2020

הקיץ תכננתם לנסוע לצפון. הכנתם רשימה של דברים לארוז. ציוד, מזון, אפילו הילדים כבר בקטע (אם יהיה להם שקע זמין כמובן) וההתרגשות כבר מתחילה לחלחל, פתאום בום- קורונה. מקומות נסגרים, פעילויות ואתרים. מה עושים עכשיו?

קראו על זה

ערב טוב ישראל- אפולוניה, קיסריה ועין חמד

26.07.2020

כבר כולם הבינו שעם הדילים לברצלונה כבר אין מה לעשות ושבקיץ הקרוב לא נשתזף על חופי רודוס, ואת הקולוסיאום מי שירצה, יראה רק דרך גוגל. אבל היי. לארץ הקטנה שלנו ממש אין מה להתבייש, יש לנו כאן הכל: ים, פינות חמד, חופים מדהימים, ושקיעות. איזה שקיעות.

קראו על זההתקשטות האדם הקדמון בקונכיות לפני כ- 120,000 שנה, התאפשרה בזכות המצאת החוטים

02.08.2020

במחקר חדש שערך מוזיאון הטבע ע״ש שטיינהרדט באונ' תל אביב יחד עם המכון לארכיאולוגיה באונ' חיפה, נתגלה שלא זו בלבד שראשוני האדם המודרני התקשטו בקונכיות, אלא שבטווח הזמן שבין 160 ל-120 אלף שנה לפני זמננו הומצא החוט שעליו נקשרו החרוזים

קראו על זה

אמנות סלע של בני תרבות מסתורית  התגלתה במבני ענק בגולן ובגליל

02.08.2020

במחקר חדש שפרסמו לאחרונה חוקרים של רשות העתיקות והמכללה האקדמית תל-חי, נחשף לראשונה תחריט קיר שהתגלה במפתיע בשמורת טבע יהודיה  החרותות, שנמצאו על קירות קברים ענקיים בני כ-4,200 שנה המכונים "דולמנים", פותחות צוהר לעולמה האמנותי המסתורי של תרבות הבנאים קדומה. המאמר מצביע על ארבעה אתרים שונים, בהם הותירו בוני הדולמנים מוטיבים אמנותיים  על קירות מבני הענק שהקימו

קראו על זה

עדות ארכיאולוגית מימי שיבת ציון בירושלים

19.07.2020

טביעת חותם שהתגלתה בעיר דוד מעידה על פעולות השיקום של העיר בתקופת עזרא ונחמיה, נחשפה בחפירות ארכיאולוגיות של רשות העתיקות ואוניברסיטת תל אביב בחניון גבעתי בעיר דוד, בגן לאומי סובב חומות ירושלים

קראו על זההקודם