חדשות
הצצה עונתית מרתקת לפלאי הטבע של ארץ ישראל במסלול הטיול 'מים אל ים'

14.10.2021

דותן רותם, אקולוג השטחים הפתוחים ברשות הטבע והגנים, ערך מסע מהים התיכון אל הכנרת ותיעד מפגשים מרתקים עם שפני סלע, משפחת חזירי בר, צמחים ונופים מרהיבים.

קראו על זה
קטגוריות:

לראשונה בישראל שני מסלולי טיול בדרך הבשמים הקדומה במתכונת פרמיטים (אישורי מסע מקדימים)

רשות הטבע והגנים משיקה לראשונה אפשרות טיול בשני מקטעים של "דרך הבשמים" הקדומה בנגב באמצעות מנגנון היתר מיוחד (פרמיטים -אישורי מסע) שיינתנו למטיילים בהרשמה דיגיטלית

קראו על זה
קטגוריות:

שמורת טבע עין גדי חוגגת 50 שנים להכרזתה במפגש ייחודי

12.10.2021

עבדתם בשמורת טבע עין גדי? התגוררתם בסמוך לה? חקרתם את עולם החי והצומח שבה? אם עשיתם זאת מתישהו ב-50 השנים האחרונות (או קודם לכן), אתם מוזמנים להגיע למפגש ייחודי ובלתי נשכח, שבו יככבו סיפורי השמורה – הנמרים, הפקחים, היעלים, החוקרים וכל מה שביניהם.

קראו על זה
קטגוריות:


תכירו את המשרד החדש שלכם: הטבע

11.10.2021

אז גיליתם את נפלאות העבודה מהבית או מבית הקפה? זה הזמן להשתדרג ולהכיר את מיזם OPENפייס של רשות הטבע והגנים, שמציע מרחבי עבודה ולמידה בטבע. מי שכבר חוו את העניין הזה, של להניח את הלפטופ מול הנוף הירוק/כחול/צהוב/חום (אל תמחקו את המיותר), כבר לא יכולים לחזור לאחור, אל המולת בתי הקפה ומרחבי העבודה העירוניים. כל מה שרציתם לדעת על השלב הבא של אבולוציית העבודה מרחוק

קראו על זה
קטגוריות:


צוערי קורס חובלים שומרים על הים

06.10.2021

בחמש השנים האחרונות, פעמיים בשנה מתכנסים צוערי קורס חובלים ליום מיוחד במינו, שבו הם לומדים כיצד לשמור על הים, אבל מזווית אחרת ממה שחשבו. זהו שיתוף פעולה של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים וחיל הים שנולד כתוצאה מהמחשבה כי פעילות ביטחונית במרחב הימי היא ללא ספק חשובה ונצרכת אך אפשר, וגם צריך לרתום את הקצינים והצוערים גם לנושא שמירת הסביבה הימית שחשוב לא פחות. הקורס כבר הפך לסוג של מסורת והתגובות מפתיעות.

קראו על זה
קטגוריות:

מאסר על תנאי וקנס על דיג לא חוקי

06.10.2021

בית משפט השלום בחיפה הרשיע שני דייגים מהעיר עכו, בשנות ה-20 לחייהם, בגין דיג לא חוקי בשמורת הטבע הימית שקמונה וגזר עליהם מאסרים על תנאי וקנס כספי בסכום כולל של 20,000 ₪.

קראו על זה
קטגוריות:עשרה חודשי מאסר בפועל נגזרו על צייד דורבנים מהצפון

03.10.2021

בית משפט השלום בחיפה הרשיע לאחרונה בתום הליך משפטי תושב היישוב בענה בגליל, בשנות הארבעים לחייו, בגין צייד לא חוקי וסדרתי של דורבנים וגזר עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל וקנס ומימוש התחייבות בסך כולל 30 אלף ₪.  זאת בנוסף לתקופת מאסר על תנאי והתחייבות כספית להימנע מעבירות דומות.

קראו על זה
קטגוריות:

מזללובסטר

02.10.2021

כפן צדפות זוהה לכוד ברשת ישנה בעומק 27 מטרים תוך כדי צלילה באילת. צוללן שזיהה אותו דיווח לפקח רשות הטבע והגנים עומרי עומסי על המקרה.

קראו על זה
קטגוריות:
תגיות:הכי שווה בחורף- קמפינג דרומי בלב הטבע

28.09.2021

אחרי שתנסו – לא תוכלו עוד לחזור לאחור: קמפינג בדרום הארץ, דווקא בעונת החורף, הוא המעשה הכי שפוי, מגבש וחווייתי שעשיתם מזה זמן רב. קבלו המלצה רותחת לחמישה חניוני לילה מאובזרים ומפנקים במיוחד. זהירות, זה ממכר

קראו על זה
קטגוריות:

קהילה לומדת בתל באר שבע

29.09.2021

בחודש אוקטובר 2021 מפעילה רשות הטבע והגנים בשיתוף משרד התיירות סדרה של הרצאות-הדרכות ברחבי הגן הלאומי עם טובי מורי הדרך בישראל. מדי שבוע בימי שישי בבוקר, הם יספרו ויעמיקו בסוגיות מן העת הקדומה באזור.

קראו על זה
קטגוריות:הקודם