יחידת מודיעין משותפת לרט"ג ומשמר הגבול

25.12.2018

מכפילים כוח: רשות הטבע והגנים ומשמר הגבול מקימים יחידת מודיעין משותפת.
רשות הטבע והגנים ומשמר הגבול של משטרת ישראל חתמו היום על אמנה לחיזוק שיתוף הפעולה ובכך חנכו באופן רשמי כוח מיוחד במג"ב שיעסוק בתחומי העניין המשותפים למשטרת ישראל ולרשות הטבע והגנים.

WhatsApp Image 2018-12-25 at 18.01.57
צילום: דוברות המשטרה ורשות הטבע והגנים

שיתוף הפעולה בין שני הארגונים יסייע לממש את השליחות הציבורית ויחזק את מיגור הפשיעה, שיפור איכות החיים, הביטחון האישי ואמון הציבור בגופי האכיפה האמונים על הגנת האזרח ועל הגנת ערכיו.

הבוקר כאמור, י"ז בטבת התשע"ט, ה-25 בדצמבר 2018, נחתמה האמנה בין רשות הטבע והגנים למשמר הגבול של משטרת ישראל. על האמנה חתומים מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, ומפקד משמר הגבול, ניצב יעקב(קובי) שבתאי.

לאחר חודשים רבים של עבודת מטה, גיוס והכשרת כוח אדם של יחידת המודיעין המשותפת, היחידה תהפוך למבצעית באופן רשמי החל מהיום. מטרתה העיקרית היא לצמצם באמצעות שיטות מודיעין מתקדמות את היקף הצייד הבלתי חוקי ולמנוע פגיעה בטבע, זאת בין היתר תוך תפיסת וענישת הציידים הסדרתיים, שגורמים לפגיעה חמורה בטבע היפה של ישראל.

שיתוף הפעולה ההדדי בין הגופים יהווה מכפלת כוח ללחימה בפשיעה ובמסגרתו יחליפו הגופים מידע מודיעיני באופן סדיר ומאורגן. רט"ג ומג"ב מתחייבים לפעול בשיתוף פעולה מלא והדדי, באחריות, מקצועיות ובאמון מלא להשגת אכיפת החוק באופן מיטבי למען שמירת הטבע והחוק במדינת ישראל.

רשות הטבע והגנים היא הגוף המדיני האמון על שמירת הטבע, נוף מורשת. את תפקידה מממשת הרשות בדרכים מגוונות בניהם הסברה לאוכלוסייה ואכיפת החוקים להגנת ערכי הטבע, הנוף והמורשת בישראל ובידיה סמכויות אכיפה מנהלית ופלילית.

משמר הגבול, הזרוע המבצעית של משטרת ישראל ששוטריו פרוסים במגזר הכפרי בישראל, פועל במתארים דומים לאלה של רט"ג והוא בעל ניסיון ויכולות מוכחים בתחום איסוף, הערכה והפצה של מודיעין בתחומי הפשיעה השונים.
לכן, הגיעה העת לשיתוף הפעולה הרשמי בין שני הגופים הללו, שלמעשה חולקים מטרות משותפות של מתן שירות לציבור ושל לחימה בפשיעה , שיתוף פעולה במסגרתו הוקמה יחידת מודיעין משותפת. במסגרת שיתוף הפעולה כאמור תסייע משטרת ישראל לרט"ג באמצעות מערך המודיעין של מג"ב, בכיסוי מודיעיני הנוגע לתחומי העניין ונושאי הפשיעה שבאחריות הגופים.

קטגוריות

דפים קשורים