מנגישים את גן לאומי אשקלון לנוסעי התחבורה הציבורית

14.05.2018

רשות הטבע והגנים ועיריית אשקלון משיקות תחנת אוטובוס חדשה בתוך גן לאומי אשקלון לרווחת המבקרים באתר

הבזיליקה בגן לאומי אשקלון צילם ליעד כהן

מבקרים שיגיעו לגן באמצעות קו האוטובוס לא יידרשו לשלם עבור הכניסה לגן הלאומי

רשות הטבע והגנים, המנהלת את גן לאומי אשקלון, משיקה בימים אלו יחד עם עיריית אשקלון, תחנת אוטובוס חדשה בתוך גן לאומי אשקלון לרווחת המבקרים באתר. זאת בתיאום עם חברת האוטובוסים העירונית דן דרום, המפעילה את קו 6 היוצא מהתחנה המרכזית וחוצה את העיר. במסגרת יוזמה זו מבקרים שיגיעו לגן באמצעות קו האוטובוס 6, יוכלו להיכנס לגן הלאומי ללא תשלום.

בכך יונגש הגן הלאומי לאוכלוסיות המתניידות באמצעות תחבורה ציבורית , בהן תושבי העיר ומחוצה לה וכן לתיירי חוץ.

קו האוטובוס מתוכנן להגיע לגן הלאומי כל שעה, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים והוא יפעל בכל שעות הפעילות של הקווים בעיר, מראשון ועד שישי בצהריים לפני כניסת שבת.

עד כה פעלה תחנת אוטובוס מחוץ לגן, והמגיעים לגן באמצעותו קו האוטובוס נדרשו לתשלום בכניסה. עתה האוטובוס גם יוביל את הנוסעים ללב הגן עצמו.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "רשות הטבע והגנים מציבה את נושא הנגשת האתרים לכלל האוכלוסיות והעצמת חווית הביקור של המבקרים בשמורות ובגנים הלאומיים כיעד מרכזי. שיתוף הפעולה עם העירייה ביוזמה זו ואחרות הוא חלק מהשגת יעד חשוב זה".

ברשות הטבע והגנים מציינים כי קו אוטובוס דומה, שמספרו 12, פועל כיום בחודשי הקיץ מתחנת ראשון לציון לגן לאומי חוף פלמחים, לאלו המעוניינים להגיע לביקור בגן. גם במסגרת זאת, הכניסה לגן ברגל הינה ללא תשלום דמי כניסה.