פסיפס-טקסים בגן לאומי אפולוניה

04/01/2022

בואו לחגוג את הרגעים המרגשים ביותר שלכם במבצר הצלבני ובמתחמים נוספים 

גן לאומי אפולוניה
גן לאומי אפולוניה, צילם חגי יוחנן

 גן לאומי אפולוניה (תל ארשף)

רבים מהנוסעים בכביש החוף הסמוך, אינם מכירים את פינת החמד הקסומה הזו, השוכנת בצפונה של הרצליה, וממזגת טבע, נוף, היסטוריה ובעיקר – אווירה של שלווה נעימה אל מול הכחול הגדול.

כאן, במרומי מצוק הכורכר המרשים, שוכן מבצר צלבני מרשים, המהווה תפאורה מושלמת למטיילים ש"מגלים" את המקום: משפחות עם ילדים, זוגות רומנטיים וקבוצות של מטיילים חובבות היסטוריה וארכיאולוגיה. את מוקדי העניין בגן הלאומי פוקד שביל טיול נגיש, המספק תצפיות נוף מרהיבות. השביל הנגיש מואר בתאורה רומנטית לכל אורכו ומייצר אווירה ייחודית ונעימה.

 

מקום עריכת הטקס – המבצר הצלבני, הווילה הרומאית ומקומות נוספים

לאחר קבלת הפנים, הנערכת לאורך שביל הטיילת הנגיש, ניתן לערוך את הטקס עצמו בנקודת התצפית היפה שלצד שרידי הווילה הרומאית, גבוה מעל חוף הים, או בלב המבצר הצלבני אדיר הממדים, שכל-כולו משדר מסתורין.

המבצר, שמזכיר בסגנונו את מבצרי דרום-אנגליה של אותה תקופה, נבנה ב-1241 אך נחרב לאחר זמן קצר, ב-1265, עם כיבוש העיר על ידי הסולטן הממלוכי בייברס. הוא מאכלס אולמות, מערכות ביצורים אימתניות ומגדל עוז. מרפסת התצפית הנהדרת שבו תספק לכם מבטים פנורמיים אל רצועת החוף ואל שרידי עיר הנמל הכנענית שלמרגלותיו. האם יש תפאורה מרגשת מזו?

מקום לקבלת פנים: פינות הפיקניק

איך מגיעים

בצומת כפר שמריהו שעל כביש החוף (מס' 2) פונים מערבה ונוסעים ברחוב קרן היסוד עד רחוב וינגייט ומשם צפונה לפי השילוט המוביל לגן הלאומי.

פרטי קשר:

שם מנהלת האתר: אילה יהלומי לוזון

תיאום מול אלון דילר

טל:    09-9550929

מייל  gl-apolonya@npa.org.il

גן לאומי אפולוניה