פסיפס-טקסים בגן לאומי בית גוברין

18.06.2019

בואו לחגוג את הרגעים המרגשים ביותר שלכם במערות הפעמון שבגן לאומי בית גוברין

טקס בגן לאומי בית גוברין טקס בגן לאומי בית גוברין. צילם חגי דביר

גן לאומי בית גוברין

אין דרך הולמת יותר לתאר את המרחב המסתורי הזה מאשר כ"פלא אדריכלי קדום". הגן הלאומי, המצוי בלב "ארץ אלף המערות", מביא אל קידמת הבמה שפע של מערות מסוגים שונים ומבוכים תת-קרקעיים, ששימשו במהלך הדורות למטרות שונות. לא בכדי העולם רואה בפלא האנושי הזה כאתר מורשת עולמית. כאן, במתחם תל מרשה-בית גוברין, ממתין לכם מסלול טיול נהדר שבו מערות פעמון, מערות קבורה צידוניות עם שחזור ציורי קיר ייחודיים, מערות קולומבריום, מערת "המבוך" עם מסלול תת-קרקעי ועוד. אל תוותרו על ביקור במתחם עיר בני החורין, שהוכשר למבקרים לאחרונה, ובו אמפיתיאטרון רומי, מצודה צלבנית והמחשה יצירתית.

מיקום הטקס: מערות הפעמון

התפאורה לטקס המרגש שלכם תהיה בלתי נשכחת: מפעימה, מלאת הוד וגדושה במסתורין – בדיוק כפי שיאה לטקס יהודי מסורתי, המתקיים דור אחר דור מזה ימים ימימה.

זוהי מערת הפעמון, ששימשה בימי קדם כמחצבה. היא נחצבה מלמעלה, וככל שמלאכת החציבה התקדמה, כך היא זכתה לצורת פעמון אדיר ממדים, שגובהו כ-25 מטרים. כיום היא מוארת לעילא, בזכות פתחים גבוהים בתקרתה, שקרני שמש חודרים דרכם וממלאים אותה באור יקרות. היא אף טומנת בין חמוקיה מגע ישיר עם העבר הקדום – וגם עם הטבע הבראשיתי.

מקום לקבלת פנים: במבואת מערות הפעמון

הגעה:

סמוך לקיבוץ בית גוברין, על כביש מס' 35 (בית שמש-קריית גת).

 

שם מנהל האתר  תומר סרגוסטי
פרטי קשרטל: 08-6811020

מייל