שלישי בטבע בגן לאומי בית גוברין

01.11.2018

מועדון "ממלכת ירושלים" מזמין אתכם להשתתף בשחזור היסטורי של התרבות מהמאה 12 ותקופת מרד בר כוכבא. כולל שחזור מלאכות קדומות כגון הכנת נייר, בניית שריון אבירים, נפחות ועוד.

קרני חיטין - רונן קריק.jpg מועדון קרני חיטין - צילום רונן קריק

לא אחת, לא שתיים, וגם לא עשר. אלף, אלף מערות יש בשפלת יהודה. על שם כך ניתן הכינוי "ארץ אלף המערות". אז אל דאגה, לא נשלח אתכם לבלות בין אלף מערות. רק בכמה מהן, הטובות ביותר, אלו שממתינות לכם בגן לאומי בית גוברין, שהוכרז על ידי האו"ם כאתר מורשת עולמית בעל ערכים אוניברסליים.
פשוט תבחרו מהשפע שמצוי פה. כך למשל, מערת קולומבריום ענקית ששימשה ככל הנראה לגידול יונים בימי קדם, מערות מגורים למיניהן, מערות ששימשו מחבוא במרוצת ההיסטוריה, מערות שנראות כמו מבוכים מפחידים, מערות פעמון שנחצבו במיומנות על ידי קדמונים- יש כאן, הכל מהכל.
כדאי לדעת כי במתחם הצפוני של הגן הלאומי התגלו שרידי ישובים מהתקופה הרומית ומהתקופה הצלבנית, וכיום ניתן לבקר באמפיתאטרון המרשים. הוא הוקם על ידי הרומאים, שביקשו לשעשע את נפשם באמצעות קרבות גלדיאטורים.

שלישי בטבע בגן לאומי בית גוברין

מועדון "ממלכת ירושלים" מזמין אתכם להשתתף בשחזור היסטורי של התרבות מהמאה 12 ותקופת מרד בר כוכבא. כולל שחזור מלאכות קדומות כגון הכנת נייר, בניית שריון אבירים, נפחות ועוד. הסדנאות יוצגו במתכונת "היסטוריה חיה" ( Living History) כאשר כל הציוד מיוצר על בסיס ידע ממקורות היסטוריים, ארכאולוגיים ובשיטות מסורתיות ומחומרים אותנטיים.

מועדון "ממלכת ירושלים" : המועדון עוסק בשחזור היסטורי של תרבות חומרית ורוחנית של ארץ ישראל, לבנט ואירופה בימי הביניים. תקופת שחזור עיקרית היא מאה 12 עד קרב חיטין בשנת 1187 ותקופת מרד הגדול ומרד בר כוכבה. הדבר כולל חקר ושחזור אומנויות לחימה, מלאכות קדומות, חיי יום יום, תרבות פנאי, ותהליכים חברתיים. המועדון מוביל ומארגן אירועים בארץ במתכונת "היסטוריה חיה" ומשתתף בפרויקטים דומים בחו"ל. כל הציוד מיוצר על בסיס ידע ממקורות היסטוריים, ארכאולוגיים ובשיטות מסורתיות ומחומרים אותנטיים.

מתי: ימי שלישי בחודש נובמבר בין השעות 08:00- 13:00
בהרשמה מראש
מחיר: 40 ₪ למשתתף
* המחיר כולל הסעות והדרכה

רוצים להצטרף? השאירו פרטים ואנחנו כבר נחזור אליכם: