המלצת השבוע - מתרעננים בעמק המעיינות

05.04.2022

סיימתם לנקות לפסח? מגיע לכם פינוק מרענן!

פארק המעיינות - דסקטופ.jpg
פארק המעיינות - דסקטופ.jpg, פארק המעיינות. צילום: יעקב שקולניק

האמת שגם אם לא סיימתם, עדיין מגיע לכם וכדאי שתזדרזו כי תיכף יגיעו הימים העמוסים ולמה שתצטופפו אם אפשר לטייל בכיף? הכיוון הפעם הוא עמק המעיינות, קרוב, רטוב וטוב.

השביל הוא קצר וכיפי וכולל שכשוך מהנה אז מומלץ לבוא ערוכים מראש: נעליים להליכה במים, בגדי החלפה וגם מגבת לא תזיק פה.  "השביל הרטוב", שנחנך בשנת 2015 לזכרו של סרן צביקה קפלן, בן קיבוץ מירב, שנפל במהלך "צוק איתן" בעזה נפרץ בידי חבריו ובני משפחתו של צביקה קפלן, חולף בלב סבך של שיחי פטל וצמחי קנה, מה שרק מעצים את תחושת ההרפתקה.

קצהו האחד בעין שוקק וקצהו השני בבריכת הטחנה – כל אחד מהם יעד טבילה פופולרי בפני עצמו. המים מגיעים לגובה ברך וניתן לעשות את המסלול עם ילדים קטנים.

עמק המעיינות – אייל שפירא, עמק המעיינות - אייל שפירא

תחילת ההליכה בעין שוקק, המסלול מתקדם לכיוון נקודת הסיום בבריכת הטחנה. אז קחו את הזמן, והתענגו על כל רגע, כי הטיול עצמו קצר יחסית.

אם אתם בעניין של פיקניק מושקע, מומלץ לערוך אותו בנקודת הסיום של השביל – היא מוצלת, ויש בה שולחנות פיקניק וכמובן, מים כל השנה.

זה הזמן המושלם לשלב תצפית נוף יפייפיה על כל אזור הגלבוע הפורח ולמרגלותיו, ולכן אנו ממליצים להמשיך מכאן לתל שוכה

קחו בחשבון שהתנועה ברחבי פארק המעיינות נערכת ברגל. ניתן להביא אופניים מהבית או לשכור במקום אופניים או רכב חשמלי ידידותי לסביבה.

תערוכת איורים בפארק המעיינות, תערוכת איורים בפארק המעיינות

אם אתכם מתכננים להגיע לכאן בחול המועד פסח, אל תפסחו על תערוכת האיורים שתוצג על פחים ברחבי פארק המעיינות, כן כן מה ששמעתם. תערוכה על גבי פחים – לחצו כאן לפרטים. מסתבר שהמסר החשוב עובר כך בגובה העיניים.

פארק המעיינות הוא שטח פתוח שנחל הקיבוצים זורם בו יחד עם עוד שלושה מעיינות פופולאריים במיוחד: עין שוקק, עין מודע, ועין מגדל. המטיילים הרבים שבים ומבקרים בפארק לאורך כל ימות השנה ובעיקר בחופשות החגים, באביב ובקיץ. יחד עם מספר המבקרים הגדל מדי שנה אפשר לראות עלייה גדולה בכמות האשפה הנאספת בפארק, יחד עם שאריות מזון רבות שמשאירים המטיילים שמגיעים לפיקניק קצר או לשהות ארוכה יותר בפארק. שאריות המזון והאשפה מפוזרים בשטח על ידי בעלי החיים המחפשים מזון קל וזמין, דבר המהווה עבורם סכנה בריאותית חמורה ויצירת תלות במזון לא מותאם להם. כמו כן הרוחות העזות בשעות אחר הצהריים מפזרות אריזות מזון, ניילון ונייר לכל עבר, והדבר מייצר תחושת חוסר נעימות עבור מטיילים בפארק, וסכנה לבעלי החיים הרבים החיים בשטח. תערוכת האיורים הקסומה תעזור לכולנו לזכור את הדברים שחשוב להקפיד עליהם בזמן הטיול.

שיהיה לכם טיול מוצלח ומרענן במיוחד, ואביב שמח!

28, עין שוקק. צילום: יובל מורן

איך להגיע: שימו בוויז "מבואת עמק המעיינות"

הערות: מומלץ להגיע בגדי ים ועם סנדלים או נעליים להליכה במים

אורך המסלול: כ-300 מטרים, עם אופציות מגוונות להארכה

משך המסלול: מחצי שעה ועד חצי יום

דרגת קושי ואופי המסלול: מסלול קווי, קל