טבע זום אין - מצילומי מאקרו ועד זריחות ושקיעות

04.07.2021

רשות הטבע והגנים משיקה סדרת חוויות והזדמנויות צילום מיוחדות לצלמים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

זריחה בארבל- טומי טטרו זריחה בארבל - צילם יניב כהן רט"ג

הטבע בישראל הוא מהיפים בעולם וגם מצטלם נהדר. עשרות אלפי צלמים חובבים ומקצועיים מישראל ומהעולם פוקדים פינות ורגעי קסם מיוחדים ומפיקים בלחיצת כפתור עם ציוד צילום מתקדם ואפילו עם סמארטפון רגיל צילומים מרהיבים ומעתיקי נשימה. אלו מתפרסמים תדירות ברשתות החברתיות וגם בערוצי התקשורת וזוכים למחמאות והוקרה מכל עבר. לא פחות חשוב מכך החוויה של הצלמים ואלו שמתלווים אליהם, נצרבת בליבם ובנפשם כחוויה מרוממת רוח ומרגשת במיוחד.

לאור מגמה זו, שצוברת תאוצה רבה  בין היתר בזכות זמינות ציוד הצילום והשימוש הגובר ברשתות חברתיות תוך התגבשות קבוצות/קהילות צילום וטבע עתירות חברים, רשות הטבע והגנים משיקה בימים אלו סדרת חוויות והזדמנויות צילום מיוחדות בשמורות הטבע והגנים הלאומים בשם "טבע זום אין" .

סדרת חוויות אלו כוללת מועדי ביקור מיוחדים במבחר שמורות טבע וגנים הלאומים, בשעות פתיחה מעבר לרגיל , סביב מוקדי עניין וצילום בולטים ו"בשעות הזהב" ( סמוך לשעות זריחה/שקיעה) המתאימות ופוטוגניות יותר לצילום.

גן לאומי\שמורת טבע 8.7 16.7 13.8 18.8 20.8 23.8 30.8
שמורת טבע החולה   V     V    
גן לאומי יחיעם V       V V
שמורת טבע גן לאומי ארבל            
גן לאומי הרודיון             V
  • רוצים שהתמונה שלכם/ן תתפרסם ברשתות חברתיות שלנו?

מוזמנים לשלוח את התמונות במייל: avishaga@npa.org.il

 

בין חוויות הצילום שמושקות במסגרת סדרת "טבע זום אין":

טבע זום אין – זריחת החמה בשמורת החולה

חשבתם פעם כיצד מקבלים בעלי החיים את היום? מה הם חווים ורואים כשהם פוקחים עיניים אל מול הזריחה בימת החולה? ובכן, הנה זה קורה באירוע נדיר שבנדירים: צפייה בזריחת החמה בימת החולה – השמורה הראשונה בארץ.
המלצות: בואו בנעלי הליכה ובבגדים חמים ועם מצלמה במצב הכן להנצחת הרגע. חשוב לשמור על שקט.
היכן: בשמורת טבע החולה
מתי: יום שישי, 16.7, 20.8 פתיחת שערים ב-5:30.
עופוריה יפעל החל משעה 7:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר – לחצו כאן 

טבע זום אין בגן לאומי יחיעם

רוצים לצלם תמונות שקיעה מטורפות ממרפסת מבצר צלבני? בחודשים יולי ואוגוסט תוכלו לעשות את זה!
במבצר יחיעם יש מבנים מהתקופה הצלבנית ומהתקופה העות'מאנית, וכשמגיעים אליו מבינים מהי משמעות המילים עוצמה, טבע ונוף. השנה ביולי האתר יהיה פתוח פעמיים ביום חמישי עד השעה 19:30, והעולים למרפסת העליונה ייהנו מבריזה נעימה ומשקיעה מרהיבה.
היכן: גן לאומי יחיעם
מתי: 23.8, 30.8, בשעות 17:00 – 08:00
אפשר גם להירשם לסיור של משרד התיירות בערבים אלו. להרשמה לסיור המודרך "עוצמה, טבע ונוף במבצר יחיעם"
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר – לחצו כאן 

טבע זום אין בהרודיון  

חוויית צילום מיוחדת
מתרגשים מהזריחה? אוהבים לצלם? צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי זריחות, אתם מוזמנים לבוקר מיוחד של צילום הזריחה, אל מול נופי הקסם של אזור ההר והמדבר. חוויה ייחודית של אור הזריחה וצבע על רקע נוף עוצר נשימה ממרומי ארמון מבצר ההר של המלך הורדוס ,הרודיון שבשוליו של מדבר יהודה. לכבוד האירוע יפתח האתר בשעה 5:00 בבוקר.
מתי: יום שני, 30.8, פתיחת שערים ב־05:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר – לחצו כאן 

טבע זום אין בארבל – "וראו איילת השחר שבקע אורה"

מתרגשים מהזריחה? אוהבים לצלם?
אתם מוזמנים לפתיחה מוקדמת של שמורת טבע וגן לאומי ארבל לבוקר מיוחד של צילום הזריחה. צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי זריחות מוזמנים לחזות במראה הזריחה וצבעיה בנוף עוצר נשימה. לכבוד האירוע תיפתח השמורה בשעה 5:00 בבוקר ונכבד את הבאים בתה חם.
היכן: גן לאומי ושמורת טבע ארבל
מתי: ביום שישי 13.8, פתיחת שערים ב־05:30.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר – לחצו כאן

 

שמורת טבע החולה – צילם דורון ניסים

לדברי יניב כהן, מנהל תחום קשרי עיתונות ברשות הטבע והגנים, צלם מקצועי ומיוזמי חוויות 'טבע זום אין' : צילום הוא תחביב, מקצוע, אומנות, כלי ביטוי ותשוקה למיליוני אנשים בעולם ומאות אלפי אנשים אם לא יותר בישראל. לראות ולחוות מקרוב את מוקד העניין ברגע המיוחד ולצלם אותו מזווית אישית, יצירתית ואומנותית זה משהו מרגש ומלהיב המלווה בתחושת סיפוק אדירה. התמונה נשמרת עשרות שנים קדימה וכל מבט בה מעורר מחדש לצלם את התחושות שחווה באותו רגע. גם אלו שרק מביטים בה מרגישים חלק מהחוויה.  סדרת 'טבע זום אין' נועדה לענות על תשוקה זו ועל הביקוש הגובר מצד צלמים לחוויות והזדמנויות צילום מיוחדות. זאת תוך חיבור והנגשה של הטבע היפה והמיוחד בישראל מזווית מעניינת ופחות שגרתית לקהילת הצלמים החובבים והמקצועיים ובכלל למטיילים. טבע זום אין  משתלב עם יעדיה של רשות הטבע והגנים להעצים את חוויות הביקור של המטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים באמצעות חיבור חוויתי, בלתי אמצעי ובלתי נשכח  ליופי וערכי הטבע, הנוף והמורשת המאפיינים אותם . חשוב לציין כי כל פעילות חוויתית מסוג זה, הדורשת השקעת משאבים מיוחדים מצד הרשות  ופתיחת האתרים בשעות מיוחדות וחריגות מעבר לרגיל נעשית תוך בחינת הנושא עם האקולוגים ומנהלי האתרים הרלוונטיים כדי להבטיח מעבר לחוויה  גם שמירה על הטבע ועל בטיחות המטיילים בשעות הביקור הפחות שגרתיות".

בכוונת רשות הטבע והגנים לבחון בהמשך שילוב של עוד חוויות צילום מיוחדות במסגרת "טבע זום אין" בשמורות טבע וגנים לאומיים נוספים בהתאם לעונות השנה ככל שיתאפשר וככל שתהיה לכך היענות מצד קהילת הצלמים המקצועיים והחובבים והמטיילים בכלל. במסגרת זו מתקיימת גם חשיבת יחד והתייעצויות שוטפות עם מגוון  צלמים מקצועיים וחובבים.

הביקור במועדי הצילום והפתיחה המיוחדים במסגרת "טבע זום אין" הינו בעלות דמי כניסה רגילים לשמורות הטבע והגנים הלאומיים ללא תשלום נוסף וחינם למנויי מטמון של רשות הטבע והגנים. העלייה ברכבל במצדה בתשלום נוסף.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן