חיזיון אור קולי במערב מצדה

03.10.2018

החיזיון האור-קולי במצדה נמצא בפגרת חורף וישוב לפעילות בחודש מרץ 2019

חזיון חדש במצדה JPG חזיון מצדה צילום: בריז קריאייטיב

אתם מוזמנים להגיע ולצפות בסיפור מצדה תוך חוויה רב חושית מרתקת. קסמה של מצדה לא יפוג לעולם, ואלו שיגיעו אל ההר בימי חמישי, יגלו כי במקום מוצע מופע חדשני, מתקדם ובעיקר מרגש, שייקח אתכם למסע חוויתי בזמן. בואו להיות הראשונים לחוות זאת.

החיזיון האורקולי החדש במצדה הוא מופע מרהיב אשר מוקרן על גבי הר המצדה בשילוב הקרנות ענק בטכנולוגית VIDEO MAPPING , תאורה מתקדמת ופסקול ייחודי שהולחן על ידי שלמה גרוניך.
אנו ממליצים להגיע לפחות שעה לפני ההקרנה, כשעל רקע שקיעה ודימדומים תוכלו ליהנות מחוויה מקדימה של מתחמים שונים המאירים זוויות נוספות מסיפורו של ההר.

מתי:

בכל ימי חמישי 

19:00 – שעת הגעה מומלצת. ההקרנה תתחיל בשעה 20:00.

אורך המופע כ- 45 דקות.

הכניסה בתשלום:

45 ש"ח למבוגר, 35 ש"ח לילד
25% הנחה ללנים בחניון הלילה ולמנוי מטמון.

טלפון: 08-9959333

איך מגיעים?

הגעה מערד בכביש 3199 . או בוויז:  חניון מצדה מערב.

חניון לילה – מצדה מערב

למרגלות ההר פועל חניון הלילה "מצדה מערב", מתחם מאובזר ורחב ידיים, שבו ניתן ללון באוהלים פרטיים, אוהלי קמפינג משפחתיים המוקמים על ידי צוות החניון, ומיועדים 4 לנים או באוהלים קבועים גדולים עם מזרנים ל־ 5 (מחוממים בחורף).
יש להזמין מראש דרך מערכת ההזמנות – הקישו כאן

זו הזדמנות נהדרת ליהנות מהמופע, להישאר ללון בחניון הלילה ולפנות בוקר לטפס אל במת ההר, כדי לצפות בזריחה. כך הביקור כולו יקבל משמעות חדשה לצד חוויה בלתי נשכחת.

להתחבר לעוצמה

כידוע, ההר הוא לא רק מקום של טיול, הנאה ולימוד, אלא גם מרחב שמספק למבקריו תחושה של עוצמה, של חיבור אמיתי. והחיבור הזה יימשך גם בדורות הבאים, בכך אין כל ספק.

אבל אנחנו לא לבד: בשנת 2002 הכריז האו"ם על מצדה "אתר מורשת עולמית", ודי לצפות בהמוני התיירים, המגיעים מכל רחבי הגלובוס ומעפילים אליו בהתרגשות, כדי להבין את עוצמתו של המקום ואת סוד קסמו.

תקציר

כידוע – וכל מי שנזקק לתקציר, על קצה המזלג – כאן, בפאתיו המזרחיים של מדבר יהודה, בחר המלך הורדוס להקים על במת ההר השטוחה מרחב שמשלב ארמון גדוש תענוגות. והכל, בספר המדבר, במבצר מעשה ידי הטבע, שישמש אותו ביום סגריר. המבצע ההנדסי השאפתני ניכר היטב גם היום – בין אם מדובר במחסני הענק, בארמון הצפוני התלוי מעל פי תהום או במערכת המתוחכמת לאגירת והובלת מים.

כ-70 שנה לאחר מותו של הורדוס, בשנת 66 לספירה, עולה קבוצת יהודים אל ההר כחלק מהמרד בשלטון הרומאי. הם מקימים כאן מקוואות ובית כנסת מרשים, שבו נערכים גם כיום טקסים מרגשים.

הלגיון הרומאי העשירי דולק אחריהם, צר על ההר, מקים סוללת ענק – עד לסוף המר, שבו מחליטים המורדים, ובראשם אלעזר בן יאיר, ליטול את חייהם בעצמם כבני אדם חופשיים.

מזה למעלה מ-30 שנים פעל למרגלות ההר מופע אור-קולי מרשים, שנצפה כבר על ידי מאות אלפי בני אדם. אך בעקבות הרצון לרעננו ולהפיח חיים חדשים בהר, נחנך בימים אלו מופע חדש, מסעיר, דרמטי ומפעים, שלא ישאיר אתכם אדישים.

הוא מוקרן על כל שטח צלע ההר, מאזור הסוללה ועד הארמון הצפוני, ועושה שימוש בטכנולוגיית VIDEO MAPPING מהגדולות שבוצעו בארץ (אם לא הגדולה שבהן). זאת לצד תאורה מתקדמת ופסקול ייעודי שהולחן על ידי שלמה גרוניך. בפסקול מרגש זה לוקחים חלק גם הראל סקעת, לירז צ'רכי, תזמורת ומקהלה. הפקתו של המופע, שהופק על ידי חברת "בריז קריאייטיב", צולמה בהשתתפות כ-60 שחקנים וניצבים.

המופע עצמו משלב בהרמוניה הקרנות, מוזיקה ושאר אמצעי המחשה ואפקטים המגיעים אליכם מכל עבר, ויוצרים חוויה בלתי נשכחת. ניכר כי המופע הייחודי הזה מצליח "להוציא" מההר דברים שנוגעים בנשמה.