מסלולי טיול והדרכה בקיסריה עיר הים של כולם

שם כתב: רינת רוסו, מנהלת מרכז חינוך והסברה כרמל 12.06.2019

לפניכם מגוון אפשרויות סיור, אתם מוזמנים לבחור בסיור המתאים לכם ולתאם הדרכה דרך מרכז הדרכה כרמל.

גן לאומי קיסריה

מידע שימושי

נגישות: באתר מבוצעות התאמות נגישות לאנשים עם מוגבלות

דרכי התקשרות

תאום סיורים והדרכה בטלפון 04-9841752 , 9841750- 04

או במייל li.gr1566171308o.apn1566171308@lemr1566171308ac.hm1566171308

ניתן גם לבנות סיור שונה, בהתאמה אישית על פי הצורך.

​מנהרת הזמן

סיור במנהרת הזמן של קיסריה, על שלל ההפתעות שהעיר מזמנת- האם הצלבנים גרשו את הממלוכים? מי טיפס על החומות של מי ומי קיבל שמן רותח ומטח חיצים מדוייק? מי בנה ארמון רב מפלסי על הים והטביע בבריכת השחייה הפרטית את אויביו המוצהרים, ומתי סוסים ואריות הסתובבו בעיר? במסגרת הסיור נצפה בסרט על תקופותיה השונות של העיר ונשוחח עם דמויות הולוגרמה מעברה.

כל זאת ועוד בסיור שיספר על העיר קיסריה שחוותה תקופות רבות ושליטים גדולים.

מלך ליום אחד

מסע בעקבות הורדוס. ה- מלך הגדול של קיסריה היה הורדוס הרומאי. בסיור נתמקד במלך הורדוס הצבעוני אשר פיתח את קיסריה ובנה בה בנייה מפוארת שטרם נראתה כמוה – ארמון רב מפלסי ממש על קו הים, בריכת שחיה פרטית מלאה במי ים ממנה שאבה בריכת גורדון את השראתה… בית מרחץ מפואר והיפודרום ענקי, בו התנהלו מרוצים וקהל רב קיבל את ה"לחם ושעשועים" שלו פאר ומלכות עד בלי די.

סיור לילה – עששיות בקיסריה

סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה, בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר…

אביר ליום אחד

סיור שבו כל אחד יוכל להיות אביר ליום אחד! איך התלבשו האבירים הצלבנים, כיצד הצליחו לעלות על הסוס עם כל השריון הכבד? כיצד אכלו את ארוחותיהם, איפה זרקו את הזבל? ואיזה מעברי סתרים בנו בחומת העיר המבוצרת שהקימו… סיור החושף את כל סודותיהם של האבירים הצלבנים שאמנם היו בקיסריה תקופה קצרה אבל השאירו חותמם על העיר עד היום.

קיסריה המוזהבת

סיור מיוחד לגיל הזהב, בו נבקר בתחנות שונות ומעניינות בקיסריה, בתוואי הליכה מועט מישורי ונוח. נבקר בפסיפס הציפורים, בחוף האקוודוקט, בשער העיר הצלבנית ובתאטרון הרומי המרשים. נטעם מכל אחת מהתקופות בקיסריה ולקינוח נצפה בסרט קצר אודות העיר.

קיסריה קמה לתחייה

מידע שימושי

אורכו של הסיור כשעתיים ויכול להתבצע גם ביום וגם בלילה, גודל קבוצה – עד 45 איש.

קיימות מספר אפשרויות לסיורים מומחזים באתר

הצגה על חייו של המלך הורדוס או שחקן המתלווה אל מדריך הסיור.

ליום האשה

מידע שימושי

משך הסיור כשעתיים, אפשרי ביום או בלילה בלווי עששיות

לאורן של גיבורות:

בעקבות סיפורי נשים בקיסריה מהתקופות השונות: חנה סנש הצנחנית שלא שבה, מרים החשמונאית, רחל בת כלבא שבוע ושרה אהרונסון – שרה גיבורת ניל"י. נתוודע לדמויות נשיות בעלות תעוזה שהטביעו חותמן על ההיסטוריה, וגם נציץ אל הנשים בחייו של הורדוס, המלך בונה העיר.

קיסריה אומרת שירה

מידע שימושי

משך הסיור כשעתיים.

מסלול הטיול

סיור בגן הלאומי קיסריה לאור עששיות ובלווי קטעי שירה רלוונטיים לנושא החוף, הים, קיסריה, ואור הירח. חנה סנש, נתן אלתרמן, נתן יונתן, שלום חנוך ועוד ילווי אותנו בסיור בקטעי שירה מפרי עטם.

הסיור יכלול ביקור בתאטרון המפואר, בנמל העתיק של קיסריה, ביקור בהיפודרום, ובקמרונות העתיקים של העיר.

נימפאון רומי עתיק בן 2,000 שנה נחשף בנמל קיסריה!

פעילות רשות שמורות הטבע והגנים לשיפור השירות למבקרים

בפרויקט משותף של רשות הטבע והגנים, החברה לפיתוח קיסריה ורשות העתיקות נחשף לציבור נימפאון רומי עתיק. נימפאון הוא מזרקת מים ציבורית ששימשה לנוי, לשתייה והייתה מקום מרכזי להתכנסויות.

למידע נוסף הקישו כאן