פארק המעיינות: מסלול הליכה קצר בשביל הרטוב בעמק המעיינות - הצעה למסלול טיול

מאת: אייל שפירא 29.05.2023

בפארק המעיינות נחבא שביל קסום המציע הרפתקה רטובה לילדים (וגם לגדולים). לאחר הטיול הקצר, אתם מוזמנים להמשיך ולהתענג על כל הטוב שמציע העמק: מעיינות, מעיינות ועוד כמה מעיינות

עמק המעיינות - אייל שפירא עמק המעיינות - צילם אייל שפירא
עמק המעיינות - צילם אייל שפירא
עמק המעיינות - צילם אייל שפירא

מספר מפת סימון שבילים

מספר מפת סימון שבילים: 3


משך ואורך המסלול

אורך המסלול: כ-300 מטרים, עם אופציות מגוונות להארכה


משך המסלול: מחצי שעה ועד חצי יום


דרגת קושי ואופי הטיול

דרגת קושי ואופי המסלול: מסלול קווי, קל


 


מוקדי עניין

מוקדי עניין:  • עין שוקק- בכל עונה שתגיעו לכאן, תגלו כי טמפרטורת המים במעיינות קבועה כל ימות השנה, והיא עומדת על 24 מעלות צלזיוס.

  • תל שכה.


 


כללי טיול בטוח

תכנון – למדו מראש את אופי המסלול, אורכו, דרגת הקושי שלו, דרכי הגישה והציוד הנדרש. התאימו את מסלול הטיול לגיל המטיילים ולכושרם הגופני.


מפה – למדו מראש את המסלול וצאו לשטח מצוידים במפת טיולים וסימון שבילים של אזור הטיול.


אור – תכננו את הטיול שיסתיים בטרם חשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר הטיול והזעיקו סיוע בטלפון.


שיקול דעת – לכו אך ורק בשבילים מסומנים. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם קיימת סכנת שיטפונות.


ציוד – הצטיידו בכמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה טעונה.


עדכון  עדכנו את הקרובים לכם בפרטי המסלול המתוכנן. השאירו הודעה על חלון הרכב ובה פרטים על המסלול שלכם, מס' טלפון מספר המשתתפים בקבוצה ולוח זמנים משוער.


טבע  שימרו על הטבע ואל תשאירו עקבות בשטח. קחו את הפסולת עמכם לבל תגרום נזק לבעלי חיים. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.


כניסה עם כלבים – במידה ומותרת כניסת כלבים לשמורה, עליהם להיות קשורים ברצועה. אין להניח לכלבים לשוטט חופשיים.


אנחנו כאן בשבילכם! 3639*


נקודת מוצא: מבואת פארק המעיינות, משם תגיעו לאחר הליכה קצרה לעין שוקק

נקודת סיום: בהתאם למסלול הנבחר וחזרה למבואה

תיאור המסלול

הגעתם עם ילדים אל ממלכת המעיינות האולטימטיבית – עמק המעיינות. כעת, אתם מגלים שרוב מקומות השכשוך מלאים עד אפס מקום, או שאתם פשוט בעניין של לגלות מקום חדש. אז במיוחד לסיטואציות מעין אלו, הגיע הזמן להכיר את "השביל הרטוב", שנחנך בשנת 2015 לזכרו של סרן צביקה קפלן, בן קיבוץ מירב, שנפל במהלך "צוק איתן" בעזה.

נדמה כי שביל הטיול הקצר הזה, נברא במיוחד עבור משפחות עם ילדים. אורכו בסך הכל כ-300 מטרים, וגובה המים שבו מגיע עד לברך, פלוס-מינוס.

השביל, שנפרץ בידי חבריו ובני משפחתו של צביקה קפלן, חולף בלב סבך של שיחי פטל וצמחי קנה, מה שרק מעצים את תחושת ההרפתקה. קצהו האחד בעין שוקק וקצהו השני בבריכת הטחנה – כל אחד מהם יעד טבילה פופולרי בפני עצמו.

תחילת ההליכה בעין שוקק. ברגע שתעזבו את ההמונים, תגלו עולם מופלא בסגנון "ג'ונגלי", שייקח אתכם אט-אט לכיוון נקודת הסיום בבריכת הטחנה. אז קחו את הזמן, והתענגו על כל רגע, כי הטיול עצמו קצר יחסית.

אם אתם בעניין של פיקניק מושקע, מומלץ לערוך אותו בנקודת הסיום של השביל – היא מוצלת, ויש בה שולחנות פיקניק וכמובן, מים כל השנה.

ואם אתם רוצים להאריך את יום הטיול הרטוב שלכם (ואתם בהחלט רוצים), מומלץ להמשיך ולחקור את פארק המעיינות. בין השאר, נחל הקיבוצים, והמעיינות הטבעיים עין שוקק ועין מודע. לכל אחד יש את הייחוד ואת היופי והאופי שלו. מומלץ גם לטפס על תל שוכה – ולזכות בנקודת תצפית יפה על האזור כולו, המשתרע למרגלות הגלבוע.

קחו בחשבון שהתנועה ברחבי פארק המעיינות נערכת ברגל. ניתן להביא אופניים מהבית או לשכור במקום אופניים או רכב חשמלי ידידותי לסביבה.

איך להגיע: שימו בוויז "מבואת עמק המעיינות"

הערות

  • מומלץ להגיע בגדי ים ועם סנדלים או נעליים להליכה במים
  • עונה מומלצת: כל השנה. טבילה מומלצת באביב, בקיץ ובסתיו, וכן בימים יפים בחורף
איך להגיע?
כתבו בוויז: מבואת פארק המעיינות

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד. מומלץ לבדוק לפני כל טיול את תחזית מזג האוויר ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים, ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני בכל יום עד השעה 16:00 בטלפון 3639*.