מסלול טיול חורף בשמורת נחל המשושים

שם כתב: עידו שקד, פקח שמורת נחל המשושים 13.06.2019

סיור חורפי מושלם העשיר בטבע מפואר וססגוני בשמורת המשושים

שמורת טבע נחל המשושים מנו גרינשפן

שבילי ההליכה בשמורת טבע נחל המשושים מיוחדים במינם כל השנה אבל בחורף נוספים צבעים ומראות בלתי נשכחים אשר משאירים את חותמם במטיילים גם שנים רבות לאחר מכן.

מידע שימושי

דרגת קושי: מאמץ בינוני
סוג מסלול: הולכי רגל
מתאים למשפחות

המסלול

השבילים נוחים לטיול וחושפים את המטייל לצמחיה עשירה הצובעת את שטחי השמורה בגוונים רבים, החל מירוק על גווניו וכלה בפריחה ססגונית של שלל צבעי הקשת. (נורית אסיה, כלנית, פרג, כרמלית נאה, חלבלוב מגובשש ועוד)
קיר עמודי המשושים העוטף את בריכת המשושים מקבל גוון שחור עת יורד גשם וזאת משום הבזלת אשר ממנה הוא מורכב, מראה משובב נפש הוא, לחזות בזרימת מי הגשמים בנחל משושים הנכנסים ואף יוצאים מבריכת המשושים במיוחד לאחר ימי גשם ולרציניים אף בימי הגשמים.

החי

חוויה מפעימה מצפה לחובבי הפרפרים עת המוני מעופפים בשלל צבעים וזנים צובעים את השמורה ובמיוחד את שביל הנחל החדש. (כתום כנף המצלתיים, נמפית החרשף, לבנין הכרוב, זנב סנונית נאה ועוד). (ינואר פברואר)
ממולץ למטייל מדי פעם להגניב מבט לשמי השמורה שכן, לא מעט מיני ציפורים מוצאות את מזונם וביתם בשטח השמורה, מבינהם ציפורי שיר כדוגמת: פרוש מצוי, סלעית חורף, חכלילית סלעים, אדום חזה ועוד, ובנוסף עופות הדורסים כדוגמת עקב עיטי, עיט צפרדעים ועוד. כל אלה במעופם ובציוצם מנעימים את ביקורו של המטייל בשמורה.

מוקדי עניין

מבנה מבואה מרשים, תחנת מידע, חניון מסודר, תערוכת "טבע ומשושה בגולן" בשיתוף פורום אמני הגולן, מזג אוויר נעים לטיול רגלי, מצלמה ומצב רוח מרומם…
פשוט טיול מושלם עשיר בטבע מפואר "לטייל ולחייך".