ביקור במרכז ההצלה

המרכז להצלת צבי ים- דניאל ברקוביץ המרכז הארצי להצלת צבי ים- צילום דניאל ברקוביץ

כחלק מפעילות ההסברה של מרכז ההצלה, ובמטרה לחנך לאהבת הטבע ושמירתו, מרכז ההצלה פותח את שעריו למבקרים במסגרת סיורים מודרכים. אנו מזמינים אתכם להתאהב בבעל חיים פרה-היסטורי, מרשים ואצילי, ולהפוך לשגרירים של שמירת הים והטבע.

מה בסיור?

הסיור נפתח בהרצאה על צבי הים, מחזור חייהם והאיומים המסכנים את הישרדותם. במסגרת ההרצאה נלמד גם על ההיסטוריה של מרכז ההצלה והמאמצים הנעשים כיום לשימור אוכלוסיית צבי הים התיכון. בתום ההרצאה נסייר בחצר מרכז ההצלה, נפגוש מקרוב את הצבים בשיקום ונשמע את סיפוריהם. נלמד כיצד ניתן להימנע מפגיעה בצבי הים ומה עושים כשנתקלים בצב במצוקה.

נוסף על הסיור במרכז ההצלה, ניתן לשלב גם סיור בחוף הים, או בנחל אלכסנדר:

הסיור מתקיים לאורך חוף בית ינאי הסמוך במהלכו נחשף לבית הגידול העשיר המתקיים בחוף ובעיקר לעולמם של צבי הים בישראל והבעיות עמן הם מתמודדים. הפעילות כוללת משחק תפקידים חוויתי להיכרות עם מחזור חיי הצב והקשר לאדם.

במסגרת הסיור בנחל אלכסנדר נלמד על ההשלכות האקולוגיות של קיומה של תחנת האכלה על אוכלוסיית הצבים הרכים בנחל, ונפגוש את הצבים המאכלסים אותו בסביבתם הטבעית.

למי מיועד הסיור?

המפגש עם צבי הים המשתקמים מרגש בכל גיל! עם זאת, היות והסיור כולל הרצאה, ומתקיים במתחם המתנהל כבית חולים הלכה למעשה, ההשתתפות מגיל 6 ומעלה.

למידע נוסף ותיאום סיור לקבוצה, אנא פנו ליחידת ההדרכה בטלפון 08-6220835.

למבקרים פרטיים, אנא פנו למוקד הסיורים בטלפון 3639*

קטגוריות