סיורי עיר עולם תל אביב בהנחה למטמון

לוגו עירייה

הנחות מיוחדות למנויי מטמון לסיורי עיר עולם ותיירות של עיריית ת"א – יפו

פתאום, כשמתקרבים, האפור כבר לא ממש אפור. התמונה מתבהרת. הצבעים משתנים. פתאום מגלים כאן גם ירוק, ורוד, צהוב, כחול ואפילו כתום. כזאת היא תל אביב-יפו – עיר של רבדים שונים ומגוונים שלא תמיד רואים ממבט ראשון. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – מנהלת עיר עולם ותיירות תשמח להכיר לכם את כל צבעי העיר החבויים.

הצטרפו אלינו לסיור של שעתיים ברחבי העיר. הסיור מתקיים בקבוצה, תוך הקפדה על הנחיות התו הסגול.

חברי מועדון מטמון זכאים- ל15% הנחה.

לרשימה הסיורים ולהזמנת מקום בסיור לחצו כאן לאתר התיירות של תל אביב-יפו

שם ההטבה: מועדון מטמון

קוד הקופון: 333

 

שביל העצמאות: 10 ש"ח לטאבלט השביל

שביל העצמאות הוא מסלול הליכה בשדרות רוטשילד בתל אביב, שהקימה מנהלת עיר עולם ותיירות (תאגיד התיירות של עיריית תל אביב-יפו) במסגרת חגיגות שנת ה-70 למדינת ישראל.

השביל מחבר עשרה אתרים הקשורים בתולדות העיר ובהקמת מדינת ישראל. אורכו של השביל כקילומטר, ומסלולו מעגלי, והאופן שבו מסומן השביל נועד להעניק לו בולטות רבה בכל שעות היממה. בסימון השביל שולבו גם "אבני דרך", סימון לכל אתר היסטורי לאורך השביל ובתוכו מופיע איור של האתר, וכן שם האתר בעברית, באנגלית ובערבית.

השביל תוכנן מסביב לאתר המרכזי הקושר בין ייסוד תל אביב ובין הקמת המדינה, הוא בית העצמאות (שכרגע סגור לשיפוצים). במבנה זה הקריא דוד בן גוריון את הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, בשמשו כמשכן הראשון של מוזיאון תל אביב לאמנות. בגלגול מוקדם יותר שימש המבנה כביתו של מאיר דיזנגוף, ראש העיר הראשון של תל אביב, ואשתו צינה דיזנגוף.

את השביל ניתן לחוות באמצעות טאבלט עם אפליקציית שביל העצמאות בגרסה מורחבת וליהנות מסיור אינטראקטיבי וחוויתי בליווי קולי, הרחבות ידע, סרטונים וסלפי משעשע בכל תחנה ותחנה בעלות של 30 ₪ למבוגר.

עלות לחבר מועדון מטמון 10 ₪ בהצגת כרטיס מטמון.

את הטאבלט ניתן לשכור בעמדת המידע לתייר, מול שדרות רוטשילד 11.

שעות הפעילות: א-ה 10:00 עד 17:00

שישי: 10:00 עד 15:00

שבת: 10:00 עד 17:00

לפרטים נוספים לחצו

 

שרונה- המושבה הטמפלרית 10 ש"ח למשתתפ/ת

בשנת 2006 אושרה תכנית שכללה את שימורם של 36 בתים, והשבתם לחזותם בתקופת המושבה הטמפלרית. שאר המבנים נהרסו. לצורך הרחבת רחוב קפלן הועתקו ממקומם חמישה מבנים טמפלרים במבצע הנדסי מורכב. מתחם שרונה משמש מרכז לתרבות, פנאי ולקניות ובמרכזו מרכז מבקרים המספר את תולדותיו רבי התהפוכות של המקום וחשיבותו כאתר מורשת לאומי.

לחברי מטמון הכניסה כוללת ביקור במרכז המבקרים, בית הבד ומנהרות שרונה*- מחיר 10 ₪  כולל ליווי של נציג מטעמנו.

שעות הפעילות: א-ה 10:00 עד 17:00

שישי: 10:00 עד 15:00

שבת: 10:00 עד 17:00

לפרטים נוספים לחצו כאן

טלפון: 03-6049634

*המנהרות פועלות בהתאם לאישורי בטיחות