אוצר ממקור ראשון: האיש שליווה את הגילויים המרעישים של בית שאן

27/07/2020

בואו לסיור עם מנהל הגן הלאומי בית שאן ביום חמישי 17.9 ושלישי 22.9 (בוטל בחמישי 10.9)

גן לאומי בית שאן, צילום: מנו גרינשפן
גן לאומי בית שאן, צילום: מנו גרינשפן

"ינואר 1999. היה זה בוקר חורפי שגרתי. אורנה, אחראית שימור העתיקות, נכנסת למשרדי כרוח סערה. בידיה קופסת קרטון ובעיניה דמעות של התרגשות. רועדת, היא מניחה את הקופסה מולי. אני פותח אותה – ונדהם. 32 מטבעות זהב מנצנצים מתוך קופסת הקרטון הישנה. הם היו קבורים באתר במשך 1,350 שנים, מימי התקפה הערבית הקדומה. הצורף שהטמין אותם בחנותו, לא הספיק להתיך אותם, רגע לפני רעידת האדמה האדירה, שהחריבה את העיר בית שאן".

הדובר הוא ניסים בדוס, מי שמנהל את האתר מזה 25 שנים, וזוהי רק אנקדוטה אחת מתוך אינספור סיפורים, תגליות, אוצרות והפתעות מרגשות שהגיחו מבטן האדמה בגן לאומי בית שאן. ניסים מלווה את כל הגילויים הללו באופן הכי אישי שיש. יותר "מקור ראשון" מזה לא תמצאו.

הסיור עם ניסים, איש מרתק ורב-פעלים, ייערך בשעת בין הערביים, לקראת שקיעה. נסייר בין רחובותיה המרשימים ואתריה טומני הסוד של סקיתופוליס, הלוא היא בית שאן: נבקר בבית המרחץ העצום ובתיאטרון המפואר, נצעד בקארדו המרשים ונחזה במתחם עלום שרבים כלל אינם מכירים:  הגשר הרומי המרשים בגודלו, בעת שנחל חרוד זורם בין שתי האומנות העצומות בגודלן.

כיאה לסיור רב-מסתורין, נקנח במרכזה המפואר של העיר לאורם של עשרות פנסים היוצרים אפקטים שהופכים את המרחב כולו לקסום במיוחד.

היכן: גן לאומי בית שאן

מתי: ימי חמישי 17.9, שלישי 22.9, בשעות 19:00-21:00
(בוטל בחמישי 10.9 בשל מיעוט נרשמים)

קהל יעד: מבוגרים
מדריך: ניסים בדוס, מנהל גן לאומי בית שאן

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

Searching Availability…