גבוה וסוער- מפל סער

אוהבים מפלים הארדקור? זה המקום בשבילכם.

מפל סער
מפל סער, נעמה מנספלד

אי שם בצפון הרחוק, בין הגולן הבזלתי לחרמון הלבן, מתחתר לו נחל סער, שבימי החורף שוצף בשלל מפלים ובריכות. חגיגה אמיתי של מים וחורף.

אפשר לומר שזהו "אחיו הגדול" של מפל הבניאס היות ומימיו זורמים ונשפכים לנחל חרמון והלאה משם. בקיץ אמנם, לא תמצאו פה דבר מה מרגש במיוחד היות ומדובר בנחל אכזב, אך בחורף ובאביב יש כאן חגיגה מרשימה של מים, זרימה שוצפת פריחה וירוק מלא העין. למעשה, אפשר לומר שמדובר בחבילת פרימיום של מפלים היות וזרימתו של נחל סער באיזור סלעי זה צונחת מגבהים רבים.

נחל סער מקבל את מימיו ממי הגשמים ובעיקר ממי הפשרת השלגים על החרמון. בתחילת החורף מי הגשמים מזינים את הנחל, אולם בעיצומו של החורף ובתחילת האביב עיקר מימיו של הנחל מגיעים ממי הפשרת השלגים מהחרמון.

ישנן מספר אפשרויות טיול באזור זה. תוכלו לעשות מסלול רגלי של כשעתיים וחצי, או מסלול קצר יותר עד למפל הרסיסים ולא נגלה לכם למה קוראים לו ככה, כדי שתבואו ותראו בעצמכם, וישנה גם אפשרות לתצפית בלבד. כך או כך, כמה דברים שחשוב לזכור: יש לוודא קודם היציאה לטיול את בטיחות השבילים בגלל הבוץ החלקלק, וכמובן שתרצו לדעת אם ישנה זרימה כרגע או לא. הירידה לבריכה אסורה ומסוכנת, אז טיילו באחריות בבקשה. ולא לשכוח, להגיע עם נעליים נוחות להליכה וסוללה טעונה על 100%. שימו בוויז חניון מפל סער ושיהיה לכם בכיף.

מפל סער. צילום מדחת דעבוס, מדחת דעבוס

 

 

תגיות

קטגוריות