המלצת השבוע למסלול טיול - פריחות זרימות ומפלים בגמלא

22/12/2021

אם כבר נוסעים לטייל, אז שיהיו כמה שיותר חוויות, נכון? גם נרקיסים, גם נשרים וגם מפל שזורם בשצף, יותר מזה אתם לא צריכים ואנחנו מדברים על הגן הלאומי גמלא.

שביל בגמלא
שביל בגמלא, שרית פלאצ'י מיארה

חם פה מאוד בקיץ, אבל בחורף, זה סיפור אחר לגמרי

למעשה, מדובר בטיול חורף מושלם.

באתר, שסיפורי גבורה הירואיים נקשרו בו, יחד עם אוכלוסיית נשרים שעומדת בסכנת הכחדה תוכלו לפגוש גם את המפל הגבוה ביותר בישראל: 51 מטר גובהו והוא זורם לאורך כל השנה כולה.

כעת, אחרי מערכת גשמים מבורכת המראה מרהיב במיוחד אבל לא רק זו הסיבה להגיע לכאן.

מרפסת התצפית בגמלא – איציק כהן צדק, מרפסת התצפית בגמלא - צילם איציק כהן צדק

ממרפסת תצפית תוכלו לתת מבט מלמעלה על שרידי העיר עתיקה גמלא ועל שרידי בית הכנסת הקדום. מהמרפסת יורד שביל תלול אל העיר העתיקה ומאפשר גישה למיטיבי לכת. זו הליכה רגלית שבקיץ יכולה להיות מעיקה וחמה אך בחורף מדובר בטיול רענן וטובל בירוק ובשקט. במידה והמסלול אינו בוצי מידי- זאת תוכלו לבדוק בכניסה לאתר, מדובר באחד המסלולים היפים שיש לגולן להציע.

צפו בסרטון שצילם איציק כהן:

שביל החושים- חוויה לכל החושים

מהמצפור תוכלו לערוך תצפית אל מצוקי קניון נחל גמלא ואל מושבת הקינון של העופות הדורסים. וכמובן לקחת את תמונת סלפי המושלמת וכמובן, הסיבה שלשמה התכנסנו:

ראש מפל נחל גמלא –שביל הליכה נוח מוביל אל מרפסת התצפית שממנה נראה המפל במלוא הדרו.

אם אתם כבר פה תוכלו להתעניין גם בדולמנים ריכוז מבני קבורה, הבנויים מאבנים אדירות ממדים, מתקופת הברונזה. ואם הגעתם ומזג האוויר מאיר לכם פנים, הכנסו לאווירה ספורטיבית ואל תוותרו על "שביל החושים", (לפרטים לחצו כאן) שביל מיוחד עשוי חומרים שונים המאפשר הכרות בלתי אמצעית עם מגוון מרקמים ותחושות, ולאחרונה התווספו גם סולמות וחבלים שיהפכו את הכל להרפתקה נהדרת לילדים.

את הטוב שמרנו לסוף, בעונה זו פורחים הנרקיסים בשמורת הטבע גמלא ואותם תוכלו לפגוש (וכמובן לא לקטוף) בנקודת התצפית, או לאורך השביל המעגלי שהוא גם נגיש. גם רקפות חינניות יציצו אליכם מתחת לסלע ואם תהיו ממש בשקט תוכלו לצפות בנשרים במעופם. בקיצור, הטיול החורפי המושלם, כבר אמרנו?

רקפות גמלא, רקפות בשמורת גמלא, צילמה שרית פלאצ'י מיארה

אם תרצו תוכלו להשתתף בפעילות מודרכת באתר רק אל תשכחו להירשם קודם לביקור במערכת ההזמנות שלנו – לחצו כאן

ושיהיה לכם טיול מופלא.