גמלא - המפל והר בצורת גמל

14/12/2020

מכירים את המקומות האלה שתמיד אומרים: חייבים לקפוץ לשם מתישהו, אבל אף פעם לא עושים את זה? אז גמלא.

רועי שטראוס. מפל גמלא

בתמונות הכל נראה מהמם, אבל אז זה רחוק מידי, מורכב מידי, חם מידי וגמלא מידי. נו, אתם יודעים- למשקיענים. ולמי יש כוח להשקיע באמצע אוגוסט.

אבל נובמבר? זה כבר סיפור אחר. גם דצמבר, אגב. למעשה, מדובר בטיול חורף מושלם.

באתר, שסיפורי גבורה הירואיים נקשרו בו, יחד עם אוכלוסיית נשרים שעומדת בסכנת הכחדה תוכלו לפגוש גם את המפל הגבוה ביותר בישראל: 51 מטר גובהו והוא זורם לאורך כל השנה כולה.

בחורף כמובן, המראה מרהיב במיוחד אבל לא רק זו הסיבה להגיע לכאן.

ממרפסת תצפית תוכלו לתת מבט מלמעלה על שרידי העיר עתיקה גמלא ועל שרידי בית הכנסת הקדום. מהמרפסת יורד שביל תלול אל העיר העתיקה ומאפשר גישה למיטיבי לכת. זו הליכה רגלית שבקיץ יכולה להיות מעיקה וחמה אך בחורף מדובר בטיול רענן וטובל בירוק ובשקט.

צילום: נועה מורד

מהמצפור תוכלו לערוך תצפית אל מצוקי קניון נחל גמלא ואל מושבת הקינון של העופות הדורסים. וכמובן לקחת את תמונת סלפי השקיעה הכי יפה אבר, וכמובן, הסיבה שלשמה התכנסנו:

ראש מפל נחל גמלא –שביל הליכה נוח מוביל אל מרפסת התצפית שממנה נראה המפל במלוא הדרו.

אם אתם כבר פה תוכלו להתעניין גם בדולמנים ריכוז מבני קבורה, הבנויים מאבנים אדירות ממדים, מתקופת הברונזה. והנה חידוש מדליק: שביל החושים יחכה לכם בכניסה לכל הטוב הזה. כל מה שתצטרכו לעשות זה לחלוץ נעליים ולתת לכפות רגליכם להוביל אתכם על פני מרקמים וטקסטורות, היישר אל תוך השמורה המדליקה הזאת וזה יהיה הרגע שבו תשאלו את עצמכם כמובן: למה לא עשינו את זה קודם.

 

תגיות

קטגוריות

גני שמורה קשורים