נעים לירוק - ניסוי חדש של שינוי בהרגלי הנסיעה

31/07/2013

נוהגים פחות ושומרים על איכות הסביבה

נעים לירוק
נעים לירוק

הצפיפות בכבישים וזיהום האויר הגבוה מורידים את איכות החיים שלנו ופוגעים גם באיכות הסביבה. כדי לשפר את המצב מקיימים בימים אלה משרדי האוצר והתחבורה ניסוי ארצי בשם "נעים לירוק". מטרתו לבדוק את השפעתם של תמריצים כספיים על מאפייני הנסיעה של הנהג הישראלי, כדי לעודד נהיגה המתחשבת בצורכי הסביבה והחברה. כך למשל, האם ייקור תעריפי הנסיעה בשעות העומס והוזלתם בשעות שאינן עמוסות יכולים לשנות את הרגלי הנסיעה של הנהגים.

תוצאות הניסוי, בתוך כשנה וחצי, ישמשו לבניית מדיניות מיסוי ארצית חדשה שתסייע להקטין את הצפיפות בכבישים, לקצר את זמני הנסיעות, להגביר את השימוש בתחבורה הציבורית במקום ברכב הפרטי ותיטיב עם איכות הסביבה. המדיניות החדשה תייצר גם בסיס לחלוקה צודקת יותר של נטל המס.

הנהגים המשתתפים בניסוי יקבלו כל אחד דמי השתתפות חד- פעמיים בסך 1,000 ₪ וכן תגמול בגין כל נסיעה אשר לא ביצעו עם רכביהם. בדרך זו יוכלו לחסוך אלפי שקלים במהלך תקופת הניסוי.

גיוס נהגים לניסוי נמצא בעיצומו. שוחרי הסביבה מוזמנים לקחת חלק ולהיות שותפים בהקטנת הצפיפות בכבישים וזיהום האויר. הכנסו כאן www.goingreen.org.il לאתר הרשמי של הניסוי "נעים לירוק" והצטרפו לניסוי.
אנו נחזור ונעדכן על תוצאותיו.

 

קטגוריות