משימה: כמו גדולים

מאת: אגף הסברה 29.09.2020

פקחים צעירים שומרים על הסביבה!

פקחית מים
אורית כץ, פקחית מים ונחלים ברשות הטבע והגנים, דוגמת מים בעין פשחה. צילום: אושר איגר.

כולכם בוודאי פגשתם אותם בטיולים בשמורת הטבע ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ.

אלו הם הפקחים והפקחיות של רשות הטבע והגנים.

הם שומרים על הטבע, הנוף והסביבה בכל שעות היממה, בימי הקיץ החמים וגם בחורפים גשומים.

הם מנקים את מסלולי הטיול, הם עוסקים בהצלת בעלי חיים והשבתן לטבע של חיות בר, הם דואגים לשימור של אתרי מורשת, והם גם מסייעים לבטיחותם של המטיילים בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע.

בקיצור, יש להם ה-מ-ו-ן עבודה.

אתם מוזמנים לצפות בסרטון המרגש הזה, וללמוד עוד על עבודתם המרתקת של הפקחים!

המשימה שלכם היא להישאר קרוב לבית, אבל לפעול כמו פקחים "אמיתיים" בטבע.

הנה כמה משימות שתוכלו לבצע, ממש כמו גדולים:

  • הפקחים סופרים צבאים, כדי לדעת את מצבם בטבע. אז למה שלא תרדו למטה ותספרו כמה חרקים חולפים ליד הרגליים שלכם או כמה ציפורים עפות בשמים שמעליכם? נכון שזה יותר מסובך ממה שחשבתם?
  • הפקחים מציבים שילוט הסבר במסלולי הטיול, אז למה שלא תכתבו גם אתם שלט קטן ומשעשע הקורא לשמור על קן הנמלים הקטן שנמצא ליד הבית שלכם?
  • הפקחים מסבירים למטיילים על המקום שבו הם מטיילים. אז למה שלא תלמדו על תולדות העיר או היישוב שבו אתם גרים, ותספרו להורים ולבני המשפחה על מה שלמדתם?
  • הפקחים מבצעים עבודות שימור של אתרי מורשת ושרידים היסטוריים קדומים, אז למה שלא תמצאו חומת אבן ישנה ליד הבית ותמלאו את החריצים שאולי הופיעו בה בקצת בוץ כדי לשמור על המראה המיוחד שלה?

יש לכם רעיונות נוספים? מעולה!

הידעת?

מדי קיץ, בסוף חודש יולי, מצוין ברחבי העולם "יום הפקח הבינלאומי", שתפקידו להזכיר לכולנו את עבודתם המסורה של פקחי טבע ברחבי העולם כולו. במקומות מסוימים, רבים מהם אף עומדים בפני סכנות של ממש, בעת שהם שומרים על אוצרות כדור הארץ.