שיתוף הציבור בפרויקט פיתוח בחורשת טל - מועד ההגשה הסתיים

02/12/2020

האם להפוך את הבריכה הגדולה לשורת בריכות נמוכות לשימוש מוגבר ע"י משפחות?

חורשת טל
חורשת טל

מועד הגשת התגובות הסתיים

תודה לכל מי שנכנס להביע את עמדתו.

קראנו על כל העמדות והדעות שכתבתם.

ניתחנו את הדברים וקיימנו דיון עם אנשי המקצוע הרלוונטיים והמנכ"ל.

חשוב לציין, שאין זה סקר שבה לבחון עמדות של בעד או נגד אלא האם יש עמדות שחשוב להתייחס אליהם מבחינה תכנונית תפעולית ולא ניתנה על כך מספיק חשיבה.

עמדות הציבור כפי שבאו לידי ביטוי בשיתוף הוצגו בדיון, עמדות רבות הביעו רצון שתישאר בריכה גדולה ועמוקה שאין זה יהיה נכון להפוך את כל השטח לבריכות שכשוך וזאת על מנת שגם בני נוער ומבוגרים ימצאו את מקומם כחלק מבאי הגן ושיהיה להם עניין בו.

בנוסף ציינו חלק מהכותבים את האופי המיוחד של בריכה עמוקה בנוף הטבעי שהינו ייחודי ואינו קיים בבריכת שחיה רגילה, ואין עוד כזו בכל האזור.

בסיכומו של הדיון והוחלט על שינוי התכנון כך שכחצי מגודל הבריכה כיום יישאר כבריכה עמוקה ורק חציה יהפוך לבריכות שכשוך, כך שהדבר ייתן מענה גם לאלו שרוצים שתהיה בריכה עמוקה ויאפשר נופש סמוך בשני הסוגים של מקווי המים.

נוסח ההודעה שפורסמה לציבור:

רשות הטבע והגנים מקדמת בימים אלו פרויקט פיתוח בחורשת טל לטובת ציבור המטיילים והמבקרים.

חלק מהתכנון כולל הנמכה של הבריכה הגדולה והפיכתה למערך של נקודות עניין רטובות ובריכות מים רדודות.

רעיון זה עלה לאחר חשיבה של צוות מקצועי שבחן את הנושא מבחינת התפעול, חווית הביקור, התאמה לביקושים ולאופי המקום.

כיום , כשבריכות שחיה נפוצות מאד, ישנו ביקוש הולך וגובר לשילוב של בריכות שכשוך המתאימות לבילוי של נופש בחיק הטבע ולשהייה ממושכת במקום על ידי משפחות עם ילדים. בנוסף, האופי הכולל של המקום מתאים לבריכות שכשוך ופלגים והשינוי ייצר אחידות בכל הגן במקום. כיום ישנה הפרדה ברורה בין המתחמים בעיקר בגלל הצורך בשירותי הצלה באזור הבריכה ואופי הבילוי השונה מאד.

פעולה דומה בוצעה לפני מספר שנים במעיין חרוד, וזו אכן הצלחה גדולה. השינוי הביא לגידול בכמות המבקרים ולשביעות רצון גדולה שלהם מהשינוי.

למרות האמור, כיון שמדובר בשינוי גדול לחורשת טל הוותיקה, אשר מיליוני מבקרים שחו בבריכה שבה לאורך השנים, ולחלקם יש זיכרונות נעימים ממנה, מצאנו לנכון לשתף את הציבור בסוגיה ולשמוע את דעתכם.

האם להפוך את הבריכה הגדולה לשורת בריכות נמוכות לשימוש מוגבר ע"י משפחות?

אנו ממליצים ומבקשים כי בטרם תכתבו אלינו תעיינו בדף של חורשת טל ותיזכרו במקום ובאופי המיוחד שלו (ניתן להיכנס לקישור כאן) וגם תקראו את  את הקובץ המצורף כאן  בו ישנן החלופות השונות שדנו בהן, והחלופה שנבחרה.

מועד ההגשה הסתיים – תאריך אחרון להתייחסות: 16.12.2020

 

דפים קשורים