אושרה שמורת טבע ימית ראשונה מסוגה

28/05/2014

הוועדה לשמירה על הסביבה החופית במשרד הפנים המליצה לאשר את התכנית שהגישה רשות הטבע והגנים לשמורת טבע ימית ראשונה מסוגה באזור ראש הנקרה. מדובר בשמורה הראשונה שתוכרז במרחק של 8 מייל מהחוף; עד כה הוכרזו שמורות ימיות קטנות וקרובות לקו החוף

ראש הנקרה - צילום הילל גלזמן, רשות הטבע והגנים
ראש הנקרה - צילום הילל גלזמן, רשות הטבע והגנים, ראש הנקרה - צילום הילל גלזמן, רשות הטבע והגנים

הבוקר (28.5.2014) אישרה הוועדה לשמירה על הסביבה החופית במנהל התכנון במשרד הפנים את התכנית שהגישה רשות הטבע והגנים לשמורת טבע ימית על גבול ישראל לבנון מול חופי ראש הנקרה ואכזיב.

אודות ההחלטה

מדובר בהחלטה תקדימית מפני שזו הפעם הראשונה שמוגשת הצעה כזו שתוכל לתת מענה לשמירת ערכי טבע ימיים, לא רק על קו החוף אלא עמוק יותר בים. החלטה זו תאפשר לרשות הטבע והגנים לשמר שטחים גדולים ועמוקים יותר בים.

השמורה הנוכחית נמצאת במרחק של כ-8 מייל ימיים מהחוף וכוללת מגוון גדול של בתי גידול ימיים, רכסי כורכר במים וקניון תת ימי גדול המגיע לעומק של 850 מ'.

לדברי ד"ר רות יהל, אקולוגית ימית ברשות הטבע והגנים

" אנו מברכים על ההחלטה החשובה המסמנת אבן דרך בהתייחסות המדינה לשמירת הטבע הימי ובהכרה שהטבע בים זקוק להגנה ולשימור לא פחות מזה שביבשה. התכנית הזו תאפשר לנו לשמור על מגוון בתי גידול ושטחים ימיים שבדרך כלל נסתרים מעיני הציבור".
החלטה משמחת זו באה בסמיכות לשבוע אדם וים שתציין רשות הטבע והגנים בשיתוף עם המועצה לישראל יפה.
שבוע האדם וים -יצוין זו השנה השנייה וייערך בין 6-14 ביוני, בסמוך ליום האוקיאנוסים הבינלאומי, שיצוין ב-8 ביוני. במהלך השבוע מציעות רשות הטבע והגנים והמועצה מגוון פעילויות לימוד וחוויה לכל המשפחה בחופי הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. לפרטים הקישו כאן