אירוע פתיחה חגיגי לפסטיבל ריצה ואופניים -רוכבים גליל

01/10/2013

אלפי משתתפים כולל יחידות צה"ל וקצינים בכירים, לקחו חלק במסע ריצה ואופניים על רכס הכרמל שנערך לזכרם של חללי מערכות ישראל בני העדה הדרוזית

רוכבים גליל
רוכבים גליל

פסטיבל רוכבים גליל הוא פרי יוזמה משותפת של משרד התרבות והספורט, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל ובשיתוף עם משרד התיירות, משרד ראש הממשלה איגוד האופניים, קק"ל, רשות הטבע והגנים ועמותות התיירות.
החזון הוא שכל שנה יחנך מקטע נוסף מ"שביל הבנים" מהכרמל ועד כפרי הגליל. האירוע יהווה פתיח ייחודי לחודש גדוש אירועי אופניים למקצוענים וחובבים, אשר ילווה באטרקציות ופעילויות לכל המשפחה בגליל, בגולן ובעמקים.

אירוע הפתיחה של הפסטיבל התקיים ברכס הכרמל סמוך לדליית אל כרמל – "רוכבים ורצים בשביל הבנים"- מסע אופניים עממי (אתגרי בחלקו) ותחרות ריצה בהם השתתפו רוכבים ורצים מרחבי הארץ ומיחידות צה"ל. האירוע לזכרם של בני העדה הדרוזית אשר נפלו במערכות ישראל מאז קום המדינה. המשתתפים יהנו מנוף הכרמל, יכירו את האזור ואת תושבי הכפרים הדרוזים דלית אל- כרמל ועוספיה ויזדהו עם זיכרון הנופלים.

"רוכבים ורצים בשביל הבנים" יהווה את יריית הפתיחה ליוזמה ברוכה של תא"ל (מיל') אמל אסעד להקמת "שביל הבנים" הדרוזיים אשר יחבר את כל הכפרים הדרוזיים, מדליית אל כרמל בדרום ועד לחורפיש בצפון. ב"שביל הבנים" ניתן יהיה לטייל, לרוץ ולרכב על אופניים וסוסים, בנופים הקסומים של הכרמל והגליל, לבקר בכפרים, להכיר את האוכלוסייה ואת פועלה של העדה הדרוזית במדינת ישראל. לאורך השביל יוקמו מצפורים וחורשות שייקראו על שמות החללים הדרוזיים, יספרו את סיפורם ואת סיפורה של העדה הדרוזית וישמשו לתצפיות, ללימוד ולהיכרות עם הטבע ועם אנשי המקום.

תא"ל אסעד רואה בפרויקט הגשמת חלום אישי, "כך חשבתי שנכון להנציח את זכרו של וופא אחי, אשר נפל בספטמבר 1993 בעזה, ואת חברינו לנשק ולדרך בני העדה הדרוזית. דרך הנצחה זו, תאפשר לנו לזכור את הנופלים בתוך הנופים אותם אהבו, ובהם גדלו, גם מתוך שמחה ועשייה ולא רק בימי זיכרון ותעניק מימד נוסף לחיינו המשותפים על האדמה הזאת."

עלות : 80 ₪ לאדם, ניתן גם לשכור ציוד במקום ברישום מראש.

מתי: יום שישי 4/10,
6:00 -7:30 התכנסות בחניון המוחרקה (מזרחית לדליית אל כרמל).

מקצה שעת זינוק
כינוס וחלוקת ערכות  06:00
 זינוק אופניים – מסלול אופני הרים דרך נוף כרמל, עליה בבית היערן דרך העיר העתיקה של עוספיה- 25 ק"מ עממי אתגרי  08:00
 זינוק אופניים – מסלול אופני הרים – 10 ק"מ עממי משפחות  08:15
 זינוק ריצה מקצה תחרותי – 10 ק"מ (שטח)  08:30
 זינוק ריצה מקצה תחרותי – 5 ק"מ (שטח)  08:40
 זינוק ריצה – מסלול ריצה למשפחות -למרחק 2 ק"מ ברמת קושי קלה  08:50
 זינוק הליכה- מסלול הליכה סובב המחורקה כ- 2 ק"מ ברמת קושי קלה  09:30
 טקס הענקת הפרסים (שעה משוערת)  11:00
  הפנינג כיבוד והופעות ממסורת העדה הדרוזית
החל מהשעה 10:00 בבוקר

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 4.10-9.11.2013 בימי הפסטיבל יוצעו למשתתפים אפשרויות לינה, פעילויות מיוחדות ואטרקציות במחירים מיוחדים.
רישום לאירוע באתר שוונג: http://events.shvoong.co.il/forthesons

פרטים מלאים אודות הפסטיבל ותכניו: http://bike.galil.gov.il

קטגוריות