אנו מחפשים בנות שירות לאומי לתפקיד הדרכת טיולים בנגב הצפוני

06/04/2016

בואי לשירות לאומי ערכי מאתגר ומגוון במקום בו תוכלי להגשים פיתוח והעצמה אישיים וגם עשייה למען החברה הישראלית תוך קיום אהבת הארץ ושמירת הטבע והמורשת

בנות שרות לאומי ברשות הטבע והגנים
בנות שרות לאומי ברשות הטבע והגנים

רצינו לספר לכם על השירות הכי שווה שיש!

שירות לאומי בהדרכה במחו"ה נגב צפוני

עדי ברם, מסיימת שנה שניה בשירות לאומי בהדרכה בנגב צפוני, מספרת:

אירוע שנתן לי להבין שאני עושה שירות משמעותי!

לפני שבוע הדרכתי טיול שנתי לתלמידי כיתה ח' למשך שלושה ימים הכולל לינת שטח. לסיכום הטיול ביקשתי מהתלמידים לשתף ב'פרח' (דבר טוב) ו'קוץ' (דבר פחות טוב) שנתקלו בהם בטיול. אחד התלמידים  שבמהלך הטיול ניסה לעקוף אותי  והיה נראה שאינו קשוב, אמר שבשבילו לא היו קוצים אבל הוא ראה הרבה פרחים: למד הרבה דברים, הטיול תרם לגיבוש עם החברים והוא נהנה מאוד. זה היה עבורי סימן שאני עושה את הדברים נכון…

חששות שהיו לי לפני השירות….

חששתי מהמרחק מהבית. דירת הקומונה של המדריכות נמצאת בערד ואני גרה בגבעת שמואל. לא ידעתי מה מצפה לי, מה ידרשו ממני במסגרת התפקיד, זו עבורי הפעם הראשונה מחוץ לבית וחששתי איך אסתדר עם עוד שלוש בנות באותה הדירה.

התפקיד מאפשר לשמור על צביון דתי

בהחלט כן, אנחנו ארבע בנות בדירה, בסמוך אלינו גרה רכזת שירות לאומי אשר מעבירה לנו שיעורי אורייתא אחת לשבועיים. בדירה שומרים על כשרות, וכל אחת יכולה להחליט על האופי הדתי הרצוי לה. השירות הוא בימי א'- ה',  בסופ"ש אנו חוזרות הביתה. מעבר לכך, רשות הטבע והגנים היא ארגון שעובדים בו חילונים ודתיים בצוותא.

פיתוח והעצמה אישיים – וגם עשייה למען החברה הישראלית

התפקיד הזה תורם לפיתוח מנהיגות ואחריות, בונה את הביטחון העצמי, מאתגר ומגוון. אספתי חוויות ולמדתי דברים רבים בתחום ידיעת הארץ. רכשתי ניסיון בהדרכת תלמידים, מאמינה שהצלחתי לגעת בהם, לעורר בהם את אהבת הארץ ושמירת הטבע והמורשת. בסיום השירות אקבל היתר להדרכת טיולים במערכת החינוך. הרווחתי מקצוע לחיים!

לפרטים: מיכל פרץ, רכזת צוות צעיר מחו"ה נגב צפוני michalgr@npa.org.il