אני כרמלי - האם גם אתם?

10.08.2018

אם אתם גרים בכרמל, אוהבים את הסביבה שלכם, רוצים להכיר את השכנים, להיות מעורבים ולהוביל עשייה סביבתית משמעותית ויוצאת דופן, הגעתם למקום הנכון.

אני כרמלי.jpg צילמה אביטל יחיאלי

התכנית "אני כרמלי" מיועדת לילדים תושבי הכרמל,  ילדות, נערים ונערות מכיתות ג'-ט', שרוצים לקחת על עצמם את המשימה להיות "שליחי המרחב הביוספרי" הראשונים בכרמל, לקבל הכשרה מרגשת, חווייתית ויוצאת דופן ולהיות החלוצים בקבוצה שתוביל שינוי בקהילה ממנה הם באים.

מה זה "מרחב ביוספרי"?

הכרמל, יחד עם מאות אזורים מיוחדים ברחבי העולם כולו, נבחר על ידי וועדה בינלאומית בשם אונסק"ו (ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם) לקבל את ההגדרה "שמורה ביוספרית". שמורה ביוספרית, או כפי שאנו קוראים לה בכרמל- מרחב ביוספרי- הוא אזור עם מאפייני טבע ונוף ממש מיוחדים, שגרים בו אנשים שמצליחים לאזן בין הדברים שהם צריכים- מקום לגור, דרך להתפרנס, מפעלים שמייצרים להם דברים חשובים, שכנים טובים ועוד, לבין מה שהטבע סביבם צריך- שישמרו ויגנו עליו כדי שהוא לא ייעלם, וגם שייהנו מהדברים הטובים שיש לו לתת אבל בלי לבזבז אותם. אנשים שגרים בשמורה ביוספרית שואפים כמו כל האנשים להתפתח אבל מקפידים במיוחד ליהנות ולהשתמש במתנות שנותן להם הטבע לטובתם תוך מתן כבוד ושמירה על טובתו של הטבע בעצמו.

שליחי המרחב הביוספרי

שליחי המרחב הביוספרי הם קבוצה של 120 ילדים שגרים בסביבת הכרמל ויעברו הכשרה של עשרה מפגשים במהלך שנת הלימודים תשע"ט. במהלך ההכשרה הם יכירו את הכרמל, יטיילו, יכירו אחד את השני וגם קהילות, יישובים ודתות שונות סביב הכרמל. הם יעברו סדנת יזמות עסקית, ילקטו צמחי מרפא, יכירו את המגוון האקולוגי הייחודי והתרבותי הייחודי בכרמל, יקבלו כלים ליוזמת פרויקטים סביבתיים וקהילתיים ויתנסו בבניית קהילה פעילה.

ההכשרה תתקיים בקבוצות קטנות, רב גילאיות ורב תרבותיות של כ- 15 ילדים, בליווי צמוד של מדריך רשות הטבע והגנים ותהייה חווייתית ומיוחדת. בסופה יחברו השליחים לקבוצות ביוספריות אזוריות שילוו על ידי מדריך ומורים מבתי הספר המשתתפים, במסגרתן השליחים ייזמו, יתכננו ויפעילו פרויקטים סביבתיים בקהילה.

אז איך מתקבלים?

כל ילד שרוצה להיות מועמד לתכנית מצטרף להגרלה באמצעות שני טפסים:

  1. טופס פרטים אישים (הקישו כאן)
  2. טופס המלצה (הקישו כאן)  שימולא ע"י מורה/מחנכת/מדריך אישי או אדם המכיר את הילד/ה טוב מספיק על מנת להעריך את יכולתו להשתתף בתכנית- לא הורה או קרוב משפחה.
  • יש להגיש את שני הטפסים במלואם.
  • המועד האחרון להגשה השנה הינו 10/10/2018. לא יתקבלו טפסים לאחר מועד זה.
  • שאלות לגבי הטפסים ניתן להפנות אל הדוא"ל של רכזת התכנית אביטל יחיאלי: avitaly@npa.org.il

פרטים לשליחת הטפסים

מייל: avitaly@npa.org.il

כתובת: נחל מערות, ד.נ חוף הכרמל 3085600

(יש לקחת בחשבון לפחות שבוע מהשליחה עד להגעה)

טלפון ליצירת קשר 04-9841750/3

פקס: 04-9843144