אני כרמלי- האם גם אתם?

12/09/2021

אם אתם גרים בכרמל, אוהבים את הסביבה שלכם, רוצים להכיר את השכנים, להיות מעורבים ולהוביל עשייה סביבתית משמעותית ויוצאת דופן, הגעתם למקום הנכון!

אני כרמלי - איה נתן
אני כרמלי - איה נתן, אני כרמלי - צילום: איה נתן

התכנית "אני כרמלי" מיועדת לילדים וילדות בכיתות ה', תושבי הישובים הסובבים את הר הכרמל, שרוצים לקחת על עצמם את המשימה להיות שליחי המרחב הכרמלי, ליהנות ממפגשים מרתקים, מהנים ויוצאי דופן ולהעביר הלאה את החשיבות הרבה של שמירת הטבע לחבריהם בבית הספר.

שליחי המרחב הכרמלי הם קבוצה של ילדות וילדים, תלמידי בתי ספר שונים בסביבת הכרמל אשר משתתפים בתכנית חינוכית-סביבתית בהובלת רשות הטבע והגנים. הפעילות חווייתית, מיוחדת ומתקיימת בקבוצות קטנות, רב תרבותיות של כ- 15 ילדים, בליווי צמוד של מדריכי רשות הטבע והגנים, בהדרכה דו-שפתית, ערבית ועברית.

התכנית כוללת עשרה מפגשים בטבע במהלכם הילדים פוגשים חברים חדשים, מטיילים יחדיו במרחב, הולכים בשבילי הכרמל, מכירים קהילות, יישובים ודתות שונות, מלקטים צמחי מרפא, מתוודעים אל המגוון האקולוגי והתרבותי הייחודי באזור ובעיקר לאופן שבו הדברים משולבים ומשפיעים אלה על אלה. בנוסף, הילדים יתמחו בהעברת תכנים אותם יובילו בפעילות בשטח ויהפכו לשגרירים של שמירת טבע בבית ספרם. הם יעבירו את התוכן לתלמידי השכבה שלהם וכך ירחיבו מעגלים ויחשפו תלמידים רבים לתכנים שנלמדו.

 

איך מתקבלים?

כל ילד או ילדה שרוצים להיות מועמדים לתכנית ובית הספר שלהם שותף בתכנית בשנת הלימודים תשפ"ב, מצטרפים להגרלה על ידי הגשת מועמדות באופן הבא:

  • טופס הגשת מועמדות והמלצה – הקישו כאן.
  • ההמלצה תבוצע ע"י מורה או מחנך/ת בעל הכרות טובה עם המועמד.
  • בנוסף, ניתן להעביר סרטון באורך של חצי דקה הכולל את שם הילד, החיבור שלו לכרמל ומדוע הוא מעוניין להתקבל לתכנית (בשם הקובץ יופיע שם הילד, כיתה ובית ספר).

המועד האחרון להגשה לשנת הלימודים תשפ"ב הינו 17.10.2021.

שאלות ובירורים ניתן להפנות אל הדוא"ל של רכזת התכנית איה נתן:  ayan@npa.org.il

טלפון ליצירת קשר 04-9841750, 04-8276679