בית המשפט המחוזי בנצרת שלח ל-7 חודשי מאסר בפועל עבריין שהורשע בציד דורבן

13/10/2013

בית משפט השלום בקצרין, גזר 7 חודשי מאסר בפועל על עבריין שהורשע בציד בלתי חוקי ועוד 5 חודשי מאסר על תנאי.

דורבן
דורבן, דורבן

האירוע התרחש לפני 4 שנים כאשר הנאשם, תושב הצפון, נתפס יחד עם חברו בשעת לילה מאוחרת בצומת יהודייה ברמת הגולן כאשר ברכבם דורבן שחוט, אשר ניצוד על ידם.
הדורבן הינו חיית בר מוגנת ולנאשמים לא היו רישיונות ציד ולא היתר למעשיהם בנוסף לעובדה כי אזור רמת הגולן אסור בציד.
בית משפט השלום בקצרין הרשיע אותו בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום (ציד חיית בר מוגנת, ציד ללא רישיון ציד, ציד באזור אסור, ציד בלילה והחזקת חיית בר מוגנת) וגזר עליו הפעלת 7 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 10,000 ₪.
הנאשם, הגיש ערעור על הכרעת הדין וגזר הדין. רשות הטבע והגנים הגישה ערעור על קלות העונש וביקשה לגזור על הנאשם גם מאסר על תנאי.
בשבוע שעבר דחה בית המשפט המחוזי בנצרת את ערעורו של הנאשם וקבע כי הוא ירצה 7 חודשי מאסר בפועל, ובנוסף קיבל בית המשפט את ערעור רשות הטבע והגנים והוסיף לעונש שהוטל על הנאשם גם 5 חודשי מאסר על תנאי.

לדברי מנהל אגף חקירות ברשות הטבע והגנים, גל אריאלי

"מדובר באמירה חשובה ותקדימית של בית המשפט המעידה על אפס סובלנות כלפיי מי שמטרתו פגיעה בחיות הבר. אכיפת החוק כנגד אנשים כאלה כדוגמת זה שהורשע, הולכת ונהיית קשה ומסובכת. אנו נמשיך לאתר וללכוד עברייני ציד סדרתיים כאלה ומקווים שהענישה במקרים הללו תלך ותחמיר, רק כך נוכל להבטיח את ייצוב אוכלוסיות חיות הבר בעתיד, למען החיות, למעננו ולמען הדורות הבאים."

מתוך גזר הדין

"לא מצאנו כל עילה אשר הצדיקה שלא להורות על הפעלת עונש המאסר המותנה. מעבר לנסיבות החמורות בהן בוצעו העבירות שבפנינו, כאשר המערער יחד עם אדם נוסף נמצאו ברכב כשברשותם דורבן שחוט אשר ניצוד על ידיהם, מדובר במערער אשר בעברו מספר עבירות מאותו סוג, בעבר הוטלו עליו עונשים מרתיעים, ולמרות שתלוי היה ועומד מעל ראשו עונש מאסר על תנאי ממושך של 7 חודשים, לא נרתע מלשוב ולבצע עבירות כנגד חיות בר מוגנות"