התנדבות בשנת שירות

24/01/2019

בוחרים בשנת שירות? בואו אלינו! המשימה: הדרכת טיולים בדרום הארץ

מתנדבים באילת
מתנדבים באילת, מרכז חינוך והסברה אילת

שנת שירות היא תקופה יוצאת דופן ומיוחדת מאוד בחיים. זו שנה של נתינה, שנה של עשייה משמעותית עבורכם, עבור החברה הישראלית ועבור הטבע.

המתנדבים לשנת שירות ברשות הטבע והגנים עוסקים בהדרכת טיולים.  לאחר הכשרה מקצועית הנמשכת מספר חודשים, הם משתלבים בצוותים של מרכזי החינוך וההסברה של הרשות ומקבלים היתר להדרכת טיולים של תלמידים הקשורים למערכת החינוך. בנוסף, הש"ש שלנו יוצאים לשטח למשימות נוספות ומגוונות  ונחשפים לכלל פעילות הרט"ג בתחומי שמירת הטבע הנוף והמורשת.

יש לנו שתי קומונות:

  • קומונה באילת, ובה הש"ש פועלים בכל אזור ערבה דרומית, אילת ושמורת חוף האלמוגים.
  • קומונה במצפה רמון, ובה הש"ש פועלים בכל אזור הר הנגב, ערבה צפונית.

הרשמה ופרטים באתר התק"ם  – הקישו כאן

רשמים של ש"שינית

"במקום שהמדבר נושק לים,
בין נופי הגרניט של הרי אילת לבין הים האדום,
בליבה של שמורת חוף האלמוגים,
נמצא מרכז חינוך והסברה אילת. "

כולנו עברנו הכשרה להדרכת טיולים.  אנחנו נפגשים ומדריכים מגוון של קהלי יעד, למשל: ילדים ונוער בבתי הספר באילת, חיילים המשרתים בבסיסים צבאיים באזור, חניכים  בקורסים לצלילה וכמובן קבוצות מטיילים בהרי אילת והערבה הדרומית ובשמורת הטבע חוף האלמוגים. אצלנו מתגוררים יחד בקומונה וחיים חיים של שיתוף.

בנוסף להדרכה אנו  שותפים לפעילות מגוונת ומעניינת עם צוות המרחב של  רשות הטבע והגנים, לדוגמא: מסייעים לפקחים בשטחים הפתוחים, לוקחים חלק ב מחקר וספירות בעלי חיים במדבר.

ההכשרה מקנה  תעודת היתר הדרכה להדרכת טיולים של משרד החינוך בזמן השירות. רבים מהש"ש חוזרים להדריך אצלנו  בתום  השירות הצבאי.