חוחיות מוברחות: עבריינים מבריחים במעיל את ציפור השיר המוגנת

09.12.2018

החוחית, ציפור השיר היפיפייה והצבעונית, שקרויה על שום חיבתה לזרעי חוח ודרדר, נמצאת בסכנה ומאוימת מציידים וסוחרים שפועלים בניגוד לחוק.

חוחיות שהוחרמו.jpeg

החוחית הינה בעל חיים אטרקטיבי לעבריינים המעוניינים לעשות רווח כספי תוך פגיעה קשה בערכי הטבע ובחייהן של החוחיות עצמן, שרבות מהן מוצאות את מותן בהברחות הללו.

מטרת העל של הציד והסחר בחוחיות היא יצירת הכלאה בין החוחית היפה לקנרית המזמרת, שנקראת "בנדוק" ("ממזר", בערבית). השילוב מוליד ציפור שנראית כמו החוחית ושרה כמו הקנרית, מה שאומר שיש לה גם את הנוצות הכי מרהיבות וגם את הקול הכי ערב.

כבר שמענו על שיטות רבות ומגוונות להבריח את ציפור השיר האהובה, וכנראה שהשיטות מתאימות את עצמן לעונות השנה. יחד עם מזג האוויר החורפי גם המעילים מפציעים שוב לחיינו, אך יש מי שבוחר לשים מעיל לא כדי להגן על עצמו מהקור, אלא כדי להגן על עצמו מפני רשויות החוק.

בפעילות משותפת של פקחי רשות הטבע והגנים, המנהל האזרחי, משטרת מעלה אדומים, משרד החקלאות ואנשי ביטחון במעבר גשר אלנבי נתפס חשוד בהברחה בלתי חוקית של חוחיות.
הכוחות הבחינו באדם עם מעיל חשוד, ולאחר בדיקה מצאו בכיסיו הפנימיים של מעילו עשרות חוחיות מוחבאות. זו לא סתם הברחה בכלוב, מדובר כאן בשיטת הברחה אכזרית שגורמת לסבל רב ומביאה למותן של חוחיות רבות. רק באירוע הברחה זה, מתו עשרות חוחיות ובודדות שרדו.

החשוד שנתפס נחקר ושוחרר בערבות בהפקדה בסך 4000 ₪.

רשות הטבע והגנים תמשיך לפעול בנחישות וביעילות ללא לאות, תוך שימוש באמצעים מתקדמים והפעלת מודיעין איכותי כדי לאתר את המבריחים הלא-חוקיים ולמצות עימם את הדין. במקביל, פועלת רשות הטבע והגנים בזירה המשפטית כדי להחמיר את הענישה של אלו העוסקים בהברחת חוחיות בניגוד לחוק.

קטגוריות

דפים קשורים