חופים הם לפעמים: רשות הטבע והגנים יוצאת במבצע ניקוי חופים

24/12/2018

רשות הטבע והגנים ערכה ביום שישי, ה-14 לדצמבר 2018, מבצע מיוחד במינו, למען הציבור והטבע – מבצע ניקיון חופים בעקבות פסולת הים הרבה שנסחפה אליהם במערכת החורפית, בעקבות הגשמים והרוחות שפקדו את המדינה בסוף השבוע שעבר.

מבצע נקיון בחוף בית ינאי
מבצע נקיון בחוף בית ינאי, מבצע נקיון בחוף בית ינאי

לדברי יגאל בן ארי, מנהל תחום ים ברשות הטבע והגנים, המערכת החורפית החריגה שפקדה את אזורנו גרמה לעלייה משמעותית בספיקת המים בנחלים ולזרימה חזקה, אשר גורפת גזם רב ופסולת ופולטת אותם לחופי ים תיכון.

כלל הציבור הוזמן להשתתף ולקחת חלק פעיל במשימה החשובה. וכך, למעלה מ-200 מתנדבים צעירים ומבוגרים מצאו את עצמם בבוקר יום שישי בחופי ארץ ישראל אוספים זבל ומנקים את החופים יחד עם עובדי ופקחי רט"ג.

מתנדבים בגן לאומי ירקון, מתנדבים בגן לאומי ירקון - צילמה שרון גולן הרשקוביץ.jpg

להוקיר ולהכיר: שבוע ההתנדבות ברשות הטבע והגנים

פעילויות ההתנדבות של רשות הטבע והגנים לא מסתכמות בניקוי חופים. שבוע המתנדבים השנתי של רט"ג מתקיים השבוע, במטרה להעלות למודעות את פעילות ההתנדבות למען הטבע והמורשת שהרשות מקדמת מידי יום ביומו ולאורך השנה כולה יחד עם אלפי מתנדבים. בשבוע המיוחד הזה, אנו רוצים להוקיר את פועלם החשוב והמבורך של מתנדבנו ולהכיר לכם אותם מקרוב יותר.חופיםחופ

במהלך שבוע המתנדבים כלל הציבור מוזמן להצטרף למגוון פעילויות סביב ההתנדבות שארגנו. פרטים נוספים על ההתנדבויות ברשות, ניתן למצוא כאן.

ורד מתדנבים פלמחים צלמה שרון גולן הרשקוביץ 1..jpg