יום הנדידה העולמי 2017 - פעילויות

28/04/2017

בעקבות הנודדות בשבת 29.4.2017 תחת הנושא "העתיד שלהן זה העתיד שלנו." מתוך ההכרה כי שמירה על עולם בריא לציפורים הנודדות יבטיח עולם בריא גם לאדם.

יום הנדידה העולמי 2017
יום הנדידה העולמי 2017, יום הנדידה העולמי 2017

"עולם בריא לציפורים הנודדות ולנו"

ישראל, זכתה להימצא במיקום גיאוגרפי ייחודי בכל הקשור לנדידת הציפורים בקו אירופה-אפריקה. כ-11 מיליארד ציפורים נודדות ברחבי עולם פעמיים כל שנה, בסתיו ובאביב. לפחות כחצי מיליארד מהן חולפות בשמי ישראל.

רשות הטבע והגנים, פועלת רבות להגנה ושמירת על העופות הנודדים בחלפם בשמי ישראל ומציינת מדי שנה את יום הנדידה העולמי במטרה להכיר לציבור המטיילים את העופות הנודדים ובתי הגידול שלהם.

השנה יצוין בעולם יום הנדידה העולמי ב-10 במאי תחת הנושא "העתיד שלהן זה העתיד שלנו." מתוך ההכרה כי שמירה על עולם בריא לציפורים הנודדות יבטיח עולם בריא גם לאדם.

מצורף דף מסרים, הכולל שאלות ותשובות

בישראל, יצוין יום הנדידה העולמי ביום שבת 29.4 במגוון פעילויות חווייתיות בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים .

הפעילויות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר וחינם למנויים
(אלא אם צוין אחרת).

יום הנדידה העולמי בשמורת טבע עין אפק

שמורת טבע עין אפק ממוקמת על ציר הנדידה המערבי של הציפורים. בעונה זו מתקיימת נדידת האביב, בה הציפורים עושות את דרכן חזרה צפונה ושהייתן בארץ קצרה מאשר בנדידת הסתיו.

לכבוד יום הנדידה העולמי נקיים מגוון פעילויות בשמורה: הרצאה לכל המשפחה על הפלא השביעי של נדידת הציפורים, חוויית טיבוע ציפורים ומפגש עם צפר השמורה, עמדת תצפית עם משקפות וטלסקופ לעבר אחו הג'מוסים וסיורים מודרכים בנופי השמורה המרהיבים.

מתי: בשעות 15:00-10:00.

יום הנדידה העולמי בגן הלאומי בית גוברין

בוטל בשל תחזית למזג אוויר שרבי

סיור צפרות בשמורת הטבע נחל תנינים

סיור לכל המשפחה בנחל תנינים הסמוך לבריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל. לאחר ביקור בסכר ובאגם נעבור אל בריכות הדגים ונשמע על העופות הנודדים ולמה ישראל מהווה תחנה כל כך חשובה עבורם.

מתי: בשעות 10:00 ו – 12:00.

סיור צפרות בפארק הקישון

סיור לכל המשפחה בבית הגידול המשתקם של נחל הקישון, נחל איתן הזורם כל השנה ונשפך אל הים באזור מפרץ חיפה. בנחל חיים למעלה מ-70 מיני ציפורים, צבים, דגים ועוד. מומלץ להצטייד במשקפות.

בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*