כ-7,000 בני נוער מתנדבים בשיתוף השומר החדש ורשות הטבע והגנים הובילו שיקום נופי בגנים לאומיים באזור ירושלים

31/01/2018

כ-7,000 בני נוער, חניכי תנועת עזרא, מכיתות ג' ועד ח' בשיתוף רשות הטבע והגנים ותנועת השומר החדש, הובילו יחדיו פרויקט נרחב לשיקום נופי בגנים לאומיים באזור ירושלים במסגרת אירועי טו' בשבט.

פעילות החניכים בשטח - צילום שור ענתבי רשות הטבע והגנים
פעילות החניכים בשטח - צילום שור ענתבי רשות הטבע והגנים, פעילות החניכים בשטח - צילום שור ענתבי רשות הטבע והגנים

במסגרת פעילות ההתנדבות זכו החניכים לטיול והדרכה קצרה באזור ובמקביל סייעו בפעילויות כגון ניקוי טרסות, גיזום צמחיה וחורש ים תיכוני , חישוף שטח, שיפוץ והכשרת שבילים. החניכים חולקו למספר קבוצות בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע בירושלים בהם: עין כרם, עיינות תלם, מי נפתוח, עין לבן ועוד והודרכו על ידי צוות של 100 מדריכים מהשומר החדש וצוותים מרשות הטבע והגנים.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי שילוב בני נוער ובכלל בפעילויות התנדבותיות הוא מחד צורך ורצון מצד המתנדבים לקחת חלק בפעילויות משמעותיות ומאידך מכפיל כוח למען שמירת הטבע, מורשת והנוף בישראל. לאור כך הרשות משקיעה משאבים רבים בקידום פעילויות מסוג זה עם שותפים לדרך בהם השומר החדש ואחרים.

השומר החדש הינו תנועה חברתית חינוכית וציונית שהוקמה בשנת 2007 על ידי קבוצת מתנדבים אוהבי הארץ בכדי לשמור על אדמות המדינה תוך סיוע והעצמת החקלאים וגורמי האכיפה, לצד חיבור אזרחים וצעירים לאדמה, לאהבת הארץ ולזהות ציונית.

תכנית "מתחברים לאדמה" של התנועה ליוותה את המתנדבים ועשרות מדריכים הדגימו את השימוש בכלים חקלאיים וערכו שיחה ערכית על חיבור לאדמה, חקלאות ויערנות.

פעילות החניכים בשטח – צילום אורי קייזר רשות הטבע והגנים ​, פעילות החניכים בשטח - צילום אורי קייזר רשות הטבע והגנים ​