מבצע אכיפה רחב היקף התקיים בשבת הראשונה של עונת הציד 2014

07/09/2014

עשרות פקחים של רשות הטבע והגנים נפרשו ברחבי הארץ ומספר ציידים עוכבו לחקירה במבצע רחב היקף בשבת הראשונה של תחילת עונת הצייד.

מסוק נוחת ליד רכב החשוד בצייד
מסוק נוחת ליד רכב החשוד בצייד, צילום: רשות הטבע והגנים

עונת הצייד החוקית הרשמית החלה ב-1.9.14 והיא תימשך עד ה-31.1.15. בתקופה זו יוצאים ציידים רבים לשטח, חלקם פועלים באופן חוקי ע"י היתר שניתן להם מהרשות, חלקם חורגים מההיתר ולחלק אין היתר כלל.

פקחי הרשות נערכו בחודש האחרון לתקופה זו ובשבוע האחרון פעלו במתכונת מתוגברת במיוחד בשמורות הטבע ובשטחים הפתוחים. עשרות פקחי הרשות נפרשו ברחבי הארץ משעות הבוקר המוקדמות של יום שבת כשהם מלווים במסוק, מטוסים קלים ואמצעים נוספים על מנת לפקח ולאתר פעילות הציידים באזורים המוכרים כאזורי צייד.

במהלך המבצע נתפסו מספר ציידים אשר עסקו בצייד של חיות בר מוגנות (חוגלות), ומספר ציידים שעסקו בצייד חוחיות. בנוסף שני בני אדם נעצרו אתמול (שבת) על ידי משטרת טבריה בחשד לציד לא חוקי ואיום על פקח של רשות הטבע והגנים באזור עמק הירדן.

לדברי אלדד פלד, מנהל אגף פיקוח ומבצעים ברשות הטבע והגנים: "פקחי רשות הטבע והגנים יבצעו לאורך כל עונת הצייד מבצעים רבים ופעולות אכיפה נוספות במטרה לפקח על פעילות הצייד בישראל. מדובר בתקופה לא פשוטה שבה פקחי הרשות עובדים סביב השעון על מנת לוודא שהצייד מפוקח וחוקי. אנו מקווים לסיים את עונת הצייד עם כמה שפחות נזק לחיות הבר."