מבצע חילוץ עופות דורסים מבית פעיל טרור

14.10.2013

מבצע משותף של צה"ל, המנהל האזרחי ורשות הטבע והגנים הביא לחילוצם של עופות דורסים מבית חשוד פלסטיני באזור גוש עציון.

חילוץ עופות דורסים
חילוץ עופות דורסים

לפני כשלושה שבועות לפנות בוקר נכנסה הפלוגה הרובאית של גדוד חרוב בחטיבת כפיר לבצע מעצר שגרתי של חשוד פלסטיני בלב הכפר בית פאג'ר אשר בגזרת עציון.

אודות מבצע החילוץ

הכוח הגיע לבית סגר וביצע את המעצר. בחיפוש בבית התגלו אמצעי לחימה שהוחרמו. הכוח חזר לבסיס בשלום לאחר שביצע את המשימה בהצלחה. אך למרות ההצלחה, דבר אחד לא נתן מנוח לחיילים – מאחור השאירו זוג עופות דורסים שבמהלך החיפוש התגלו במחסן הבית כשהם כלואים בכלוב.
מצוקה זו גרמה לחיילים ליצור קשר עם פקח רשות הטבע והגנים במדבר יהודה וגוש עציון, דודו זכאי, ולאחר ששלחו לו את תמונת הכלוב שצילמו במהלך הפעילות, הבין כי אכן מדובר בעופות דורסים המוגנים לפי חוק.
דודו ביקש להגיע שוב אל הבית ולסיים את העבודה אותה התחילו. מח"ט חטיבת עציון ומפקד מתקן הקישור של המינהל האזרחי באזור נרתמו מיד לבקשתו ואישרו את החרמת העופות.
לצורך ביצוע המשימה הוקצה לפקחינו כוח צבאי מאותו הגדוד. לפנות בוקר יחד עם חיילי ומפקדי פלוגת החוד של גדוד חרוב, נכנסו שוב לכפר בית פאג'ר – אל הבית בו ביצעו חבריהם את המעצר שתואר יום קודם. במחסן הבית איתרו הכוחות את הכלוב שבתוכו היו שני עופות דורסים צעירים מהמין עקב עיטי וציפור שיר נוספת מהסוג חורפי המוגנים לפי חוק.
הציפורים הוחרמו ונגד בעל הבית העצור יפתח תיק פלילי נוסף והפעם בגין אחזקת עופות מוגנים. העקבים נחמסו מקינם כגוזלים סמוך לפריחתם מהקן, בתחילת התקופה בה הם לומדים לעוף. באיו"ש נחמסים עשרות מאות קינים בשנה של עופות שוני שמגיעים לשווקים ונמכרים לכול דורש.
הציפורים הועברו לאישוש בבית החולים לחיות בר בספארי במטרה להשיבם אל הטבע במהרה.

פרטים נוספים ב Ynet

תגיות

קטגוריות