מירוץ למען הסביבה והחי

07/11/2016

השבוע התקיים לאורכה של רצועת החוף של ישראל - מראש הנקרה עד חדרה, מירוץ למען העלאת המודעות לחשיבות שמירת סביבה בטוחה בחופים
ולציון סוף עונת הרחצה בחופים וסוף עונת ההטלה והבקיעה של צבי הים.

עובדי רשות הטבע והגנים השתתפו במירוץ למען הסביבה והחי

כ-60 עובדים ומנהלים במחוז הצפון של רשות הטבע והגנים השתתפו השבוע (יום ראשון 6.11.2016) במירוץ שליחים באורך  100 ק"מ לאורכה של רצועת החוף של ישראל – מראש הנקרה עד חדרה, לציון סוף עונת הרחצה בחופים וסוף עונת ההטלה והבקיעה של צבי הים.

מטרת המירוץ , שנערך השנה לראשונה, היתה להעלות את המודעות לחשיבות שמירת סביבה בטוחה בחופים,  שהינה חלק מרכזי בפעילותם של הפקחים, האקולוגים וכלל העובדים של רשות הטבע והגנים באזור זה ובכלל.

גיא אילון, מנהל מחוז צפון ברשות הטבע והגנים ציין במעמד זה כי , "כמי שפועלים למען הטבע, החי ורווחת הציבור כולו בגנים הלאומיים, שמורות הטבע ובכלל חשוב לנו לשמור על החופים נקיים, בטוחים ונעימים למבקרים וכמובן לחי באזור. על כן הקפדנו מאוד על הסברה רחבה בנושא לצד פעילויות אכיפה מול אלו שמפרים את החוק ואת הסדר. לשמחתנו מאמצים אלו נושאים פרי וניכר כי הציבור הרחב שומר יותר על החופים ותורם בכך למערכת האקולוגית כולה לרבות למען הצלת  צבי הים הנמצאים בסכנת הכחדה".

מסיכום פעילות  2016 במחוז צפון עולה כי עד כה אכפה רשות הטבע והגנים כ-394 אירועים של איסור נסיעה ונהיגה בחוף הים ונרשמה מגמת ירידה בהיקף התופעה באזור החופים. בפעילות האקולוגית מתקיים פרויקט אישוש אוכלוסיית צבי הים כבר שנים רבות, כאשר רק בשנת 2016, אותרו במחוז צפון 69 הטלות של צבות הים, והן הועתקו לחוות שמורות. בנוסף, כ-3,904 אבקועים, קרי צבי ים צעירים,  צעדו לים הפתוח.

קטגוריות