משטרת ישראל ופקחי רשות הטבע והגנים תפסו חשודים שהחזיקו עוף דורס נדיר בניגוד לחוק

14.03.2017

במבצע משותף של משטרת ירושלים ופקחי רשות הטבע והגנים במזרח ירושלים, שנערך אתמול, נתפסו מספר חשודים, שהחזיקו על פי החשד ובניגוד לחוק, בחצר ביתם הפרטי, חיות בר מוגנות מסוג העוף הדורס עקב עיטי וציפורי שיר מסוג חוחית.

חוחיות כפי שנתפסו בבית החשודים. צילום: אליעזר גלבר, פקח מרחב ירושלים ברשות הטבע והגנים צילום: אליעזר גלבר, פקח מרחב ירושלים ברשות הטבע והגנים

החוחיות הוחזקו בכלובים נפרדים והעקב העיטי הוחזק בכלוב קטן מאוד, בתנאים קשים ביותר , כשהוא קשור ברגליו ואינו יכול לנוע.

במסגרת מבצע האכיפה היזום, החשודים זומנו לחקירה על ידי רשות הטבע הגנים ובכוונת הרשות למצות עימם את הדין ולהגיש כתבי אישום.

לדברי אליעזר גלבר, פקח מרחב ירושלים ברשות הטבע והגנים:

"לצערי באזור מזרח ירושלים החזקת חיות בר בניגוד לחוק הוא דבר שאנו נתקלים בו לא מעט, ושיתוף הפעולה עם משטרת ישראל בכלל ושוטרי מרחב קדם וימ"ר ירושלים בפרט הוא קריטי להצלחת פעילויות האכיפה באזור זה ובכלל. על פי החשד מדובר במקרה חמור של החזקת ציפורים מוגנות, כאשר העקב עיטי הוחזק בתנאי התעללות קשים במיוחד. אנו נפעל למצות את הדין עם האחראים ואני מקווה שבית המשפט ישית עליהם עונש מרתיע על מנת שנוכל לצמצם תופעה פסולה זו".

העוף הדורס, עקב עיטי כפי שנתפס בבית החשודים. צילום: אליעזר גלבר, פקח מרחב ירושלים ברשות הטבע והגנים

ברשות הטבע והגנים השקנו לאחרונה קמפיין ארצי נרחב למען חיות הבר, תחת הכותרת "כדי שחיות הבר יהיו פה גם מחר", שבין מטרותיו הוא העלאת המודעות של הציבור לחשיבות שמירת חיות הבר בישראל ועל הדרכים לשמור עליהן. בתוך כך אנו קוראים לציבור לדווח, גם באופן אנונימי, על כל חשד לפגיעה או החזקה לא חוקית של חיית בר

באמצעות מוקד הסביבה של רשות הטבע והגנים שמספרו 3639*.