נחנך שלב ב' בבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי

09/10/2013

בית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי בר"ג חנך היום, במעמד השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ את סיום שלב ב' הכולל חדרי אשפוז חדשים ואודיטוריום.

בית החולים לחיות בר
בית החולים לחיות בר, בית החולים לחיות בר

ב- 9.10.2013 התקיים טקס חנוכת השלב השני בבית החולים לחיות בר בספארי ברמת גן. האירוע התקיים במעמד השר להגנת הסביבה – ח"כ עמיר פרץ ובהשתתפות מנכ"ל רשות הטבע והגנים – שאול גולדשטיין, יהודה בר – מנכ"ל הספארי וד"ר יגאל הורוביץ – מנהל בית החולים.
בסיום האירוע הושבו לטבע שלושה בזים.

בית החולים לחיות בר, הוקם בשנת 2005 בשיתוף של הספארי ברמת גן ורשות הטבע והגנים. מידי שנה מגיעים לבית החולים כ-2200 בעלי חיים המטופלים במסירות על ידי צוות בית חולים, הפועל 24 שעות ביממה. לכל בעל חיים מותאם טיפול וטרינרי בהתאם לצרכיו הייחודיים. בין בעלי החיים המטופלים ישנם גורים וגוזלים, עופות נודדים שנפגעו וזקוקים לסיוע וטרינרי על מנת להמשיך במסעם ואף יונקים שנמצאו בטבע כשהם סובלים מפגיעות שונות כגון: הרעלות, פגיעות ירי, התחשמלות ודריסות.

לא מעט בעלי חיים נשארים למשך תקופות ארוכות מאוד באשפוז, במהלכן הם זוכים לבדיקות, ניתוחים ואפילו טיפולים ייחודיים כגון פיזיותרפיה והידרו תרפיה (טיפול באמצעות מים, המתאים לעופות מים המתקשים לשחות לאחר הפגיעה).
צוות בית החולים גם דואג לנתר את הגורמים השונים הפוגעים בחיות הבר, על ידי איסוף המידע והעברתו בזמן אמת לשטח, וכך מסייע למנוע הישנות של הפגיעות על ידי סילוק מפגעים קיימים ואכיפת החוק.

שלב ב' של בית החולים

הופך את המרכז הטיפולי לשלם יותר ומתאים לטיפול המקצועי שמוענק לחיות הבר המטופלות בו. הוא ייחנך ביום רביעי ויוצג בו האודיטוריום החדש ורחב הידיים, שיאפשר לקיים בתוכו הרצאות וגם הצצה אל המתרחש בחדרי הטיפולים והניתוחים דרך חלונות זכוכית גדולים.
כמו כן, יחשפו במהלך האירוע תאי האשפוז המרווחים והמשוכללים אשר מאפשרים נוחות וטיפול מקצועי עבור חיות הבר המטופלות במקום.. בעתיד מתוכנן גם שלב ג' שבסופו בית החולים יושלם לחלוטין ויכלול גם מעבדה גדולה ומשוכללת וכן חדרי אימון ותעופה.

במהלך הטקס אמר השר עמיר פרץ

"למרות קיצוצי התקציב, החלטתי להגדיל את הסיוע לבית החולים מכיוון שמדובר בהצלחה בקנה מידה בינלאומי לטיפול בחיות הבר. מדובר על הצלה, שיקום והשבה אל הטבע ולכן אני רואה בכך פעולה הומניטארית של התפיסה שלי לצדק חברתי לכל".

מנכ"ל רט"ג שאול גולדשטיין

"בית החולים לחיות בר הוקם במטרה לעזור ולשמור על אלו הנזקקים לו, במיוחד לאור הפגיעה היומיומית בחיות חסרות ישע. אנו שמחים לחנוך היום את שלב ב' של בית החולים ואת חדרי האשפוז החדשים שיאפשרו לנו להעניק סיוע חדשני ומתקדם לחיות הבר".

יהודה בר מנכל הספארי

סיפר על הקשיים בדרך להשגת החזון ופנה לשר בפניה נרגשת "אדוני השר, עזור לנו להשלים את בית החולים, אולי נצליח בסופו של עניין, לגרום לכך שהציבור יבין ויפנים שצריך לשמור על מה שנשאר מגן העדן".

בתום הטקס המרגש השר להגנת הסביבה ח"כ עמיר פרץ והמנהלים השיבו לטבע שלושה בזים שטופלו בבית החולים והחלימו.