פסיפס-טקסים באתר לאומי הקסטל

11.01.2018

בואו לחגוג את הרגעים המרגשים שלכם באתר הקסטל

הדרכת בר מצווה באתר הקסטל צילמה רונית רוזן

 אתר לאומי הקסטל

ידוע לכל כי הקסטל הוא אחד הסמלים המשמעותיים של מלחמת העצמאות, אך קורותיו נטועים אלפי שנים קודם לכן – מהתקופה הישראלית בימי דוד המלך, דרך הצלבנים שישבו בראשו והעניקו לו את שמו ועד לאותם קרבות מרים ב-1948. כיום תמצאו כאן, בנקודה הגבוהה שחלשה על הדרך לירושלים, מסלול טיול משולט לעילא המספר את תולדות המקום. כמו גם תעלות קשר, בונקרים ואף תחנות פעילות קבוצתית להמחשת ערכים כגון רעות, מנהיגות, נחישות ואמינות. וכמובן – תצפית פנורמית יפהפייה מראש ההר, לעבר ירושלים וההרים העוטפים אותה.

מקום עריכת הטקס או ההדרכה – ברחבי האתר

את הטקס המיוחד שלכם וגם את ההדרכה ניתן לערוך ברחבי האתר, שפסגתו מתרוממת לגובה של 779 מטרים מעל פני הים. תמצאו כאן דרך נופית המספקת אף היא מבטים אל הנוף, כמו גם מוקדי עניין נוספים כגון מתחם מקורה שבו מוקרן סרטון מבוא על קורות המקום. עוד באתר: חורשת פיקניקים נעימה, בור מים עתיק שבו מוקרן מיצג הקרב, אתר הנצחה לנופלים בקרבות הקסטל ועוד. משפחות וקבוצות לא יוותרו על "שביל הערכים", חוויה אינטראקטיבית להפליא, שתמחיש לכם את הערכים שעמדו בבסיס הקרבות שהתחוללו במלחמת העצמאות. חתן בר המצווה וכלת בת המצווה מוזמנים להוביל את אורחיהם בשביל הערכים. הכנה מוקדמת- בתאום מראש

מקום לקבלת פנים במבואה או בחניון.

איך מגיעים

אתר לאומי הקסטל שוכן בפאתי היישוב מבשרת ציון שבהרי ירושלים. במחלף הראל שעל כביש תל אביב-ירושלים (כביש 1) פונים דרומה למבשרת ציון (כביש 3965). במעגל התנועה הראשון פונים ימינה לרחוב מעלה הקסטל ומשם ימינה לרחוב ראשונים וימינה לרחוב קרן קיימת לישראל, המוביל לרחבת החניה של האתר.

שם מנהלת האתר  רונית רוזן

פרטי קשר: טל: 02-5955012 מייל:

אתר לאומי הקסטל