נתפסו חוחיות מוברחות אצל תושבי עזה

11/10/2015

במבצע אכיפה משותף של שוטרי הזרוע המבצעית של אגף התנועה ופקחי רשות הטבע והגנים נתפסו כ-100 ציפורים מסוג חוחית אצל תושבי עזה שהיו בדרכם ליו"ש.

חוחיות מוחרמות

ביום ראשון 11.10.2015 עצרו שוטרי הזרוע המבצעית של אגף התנועה מונית חשודה שהייתה בדרכה ליו"ש. הודות לערנות השוטרים אשר עצרו את הרכב וביצעו בו חיפוש, נמצאו כי ארבעת נוסעי המכונית הם תושבי עזה ובמכונית נמצאו כמאה חוחיות בכלובים. החוחיות ניצודו בטבע והוברחו למטרות סחר.

השוטרים הזעיקו את פקחי רשות הטבע והגנים ממחוז מרכז, וכשהגיעו החלו לחלץ את החוחיות. עקב התנאים הירודים בהם הוחזקו, 18 חוחיות מתו מחנק והשאר שוחררו חזרה לטבע.

נוסעי המכונית נלקחו לחקירה באחד מבסיסי מג"ב במרכז.

לדברי און ולנסי, ממונה אכיפה במחוז מרכז: "תחום צייד וסחר של חיות בר מוגנות הינו אחד האיומים הגדולים על חיות הבר, ככל שהחיה נדירה יותר, ערכה הכלכלי עולה בהתאם.

 

במקרה הזה הוברחו עשרות ציפורי שיר מסוג חוחית ששווין בשוק יכול להגיע לאלפי שקלים.

 

על פי החשד ההברחה נעשתה ע"י תושבי עזה ונהג מוניות ישראלי, במקרים רבים כמו מקרה זה, חיות רבות מתות במהלך הצייד וההברחה".

החוחית נחשבת לאחת מציפורי השיר הפופולריות בקרב מגדלים וציידים. יש להן ביקוש רב בשווקים וביקוש זה הוא הסיבה המשמעותית לירידה במספר החוחית בעשורים האחרונים בעקבות ציד וסחר.

 

בישראל הציד מתבצע בדרך כלל באמצעות רשתות מיוחדות ללכידת ציפורים. הציידים נוהגים לפתות את החוחיות באמצעות פיתיון חי וקולות המצוקה שלה מושכת את בנות מינה אל המלכודת.