נתפס חשוד בהחזקה וסחר בבעלי חיים מוגנים ונדירים בשווי מיליון ש"ח

18.12.2018

פעילויות משותפות של פקחי רשות הטבע והגנים, שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל ורשות המיסים הביאו לתפיסת חשוד במרכז הארץ בגין החזקה וסחר בבעלי חיים מוגנים המוערכים בשווי של כמיליון ש"ח, ולסיכול ניסיון הברחה "על חם" של ציפורים מוגנות בשווי של כ-300 אלף ש"ח בנתב"ג.

הברחת עופות במרכז הארץ. קרדיט למשטרה (2)1.jpg
צילום: דוברות המשטרה

פקחי רשות הטבע והגנים ושוטרי משמר הגבול פשטו השבוע על הבית במרכז הארץ בחשד לסחר והחזקה לא חוקית של בעלי חיים מוגנים. בביתו של החשוד התגלה כלוב גדול ובתוכו מגוון עופות מסוגים נדירים – 12 עופות מסוג הורנביל, 3 ברווזי צהוב-מצב, 2 ברווזי חד-זנב ועגור חן.

העופות המוגנים שנמצאו בכלוב הם הינם נדירים מסוגם ומוערכים בשווי כולל של כמיליון ש"ח. החשוד בסחר ובהחזקת העופות המוגנים, תושב מרכז הארץ בשנות ה-40 לחייו, הועבר לחקירה ברשות הטבע והגנים יחד עם בעלי החיים.

צילום: דוברות המשטרה

חשד להברחת ציפורים מבלגיה

השבוע התרחשה פעילות נוספת של רט"ג, מג"ב ורשות המיסים בדבר חשד להברחת ציפורים מוגנות בנתב"ג. במסגרת הפעילות הופעלו כוחות סמויים ונתפסו שני חשודים עם כלובים ובתוכם ציפורים מוגנות.

בבדיקה התגלו כ-25 ציפורים מסוג "מוטציות קקריקים", שעל פי החשד הגיעו לתחומי ישראל מבלגיה. הציפורים הוברחו בתנאים קשים וחלקן נמצאו מתות. השווי המוערך של הציפורים עומד על כ-300 אלף ₪. שני החשודים, תושבי עכו בשנות ה-50 לחייהם, הועברו לטיפול של רשות הטבע והגנים. בנוסף, אחד החשודים קיבל קנס מרשות המיסים בגובה 104 אלף ₪.

צילום: רשות הטבע והגנים

יחידת מודיעין של רט"ג בשיתוף מג"ב

"מדינת ישראל חתומה על אמנה שתפקידה לשמור על מינים הנמצאים בסכנת הכחדה. האמנה קובעת אלו מינים מותרים ואלו אסורים בסחר. הרשות פועלת ברמה המקומית וברמה הבינלאומית לשמירה על חיות הבר ועל המגוון האקולוגי, תוך תיאום בינלאומי עם מדינות השונות החתומות על האמנה", ציין מנהל האגף לחי והצומח ברשות הטבע והגנים, יתיר שמיר. "הקמת יחידת המודיעין מהווה מרכיב חשוב בקידום אכיפת החוק והשמירה על חיות הבר".
במג"ב מציינים כי ימשיכו את שיתופי הפעולה הרבים שנעשים יחד עם רט"ג. בין היתר, שיתופי פעולה אלו כוללים מעטפת מודיעינית משותפת המביאה לתפיסת העבריינים ומגנה על שלום בעלי החיים והציבור.

קטגוריות

דפים קשורים