נתפס חשוד בצייד ואחזקת בעלי חיים בתנאים קשים

28/12/2018

שיתוף הפעולה הטרי של רשות הטבע והגנים ומשמר הגבול של משמרת ישראל כבר נושא פירות. בפעילות משותפת של רט"ג, מג"ב ושוטרי המחוז הצפוני נגד תופעת הציד הבלתי חוקי, פשטו הכוחות על בית בכפר בצפון הארץ ובו נמצאו בין היתר פגר דורבן, כלבים שהוחזקו בתנאים קשים ונחש זעמן שחור.

WhatsApp Image 2018-12-27 at 20.10.10
WhatsApp Image 2018-12-27 at 20.10.10

בפעילות משותפת של רשות הטבע והגנים, משמר הגבול של משטרת ישראל ושוטרי המחוז הצפוני נגד תופעת הציד הבלתי חוקי, פשטו הכוחות על בית בכפר טורעאן שבצפון ובו נמצאו בין היתר פגר דורבן כלבי ציד ונחש שהוחזק ללא היתר. במקום עוכב חשוד לחקירה.שיתוף הפעולה בין שני הארגונים ובשיאו החתימה השבוע על האמנה המשותפת ממשיך לתת אותותיו עם פעילויות משמעותיות למיגור הפשיעה בתחומי העניין המשותפים לרט"ג ומג"ב.

מידע מודיעיני הוביל את הכוחות לחיפוש בבית בכפר טורעאן, בו נמצאו פגר של דורבן, שככל הנראה ניצוד שלא כחוק. בבית אותרו שני כלבים, שעל פי החשד שימשו לציד והוחזקו בתנאים קשים אשר פוגעים בבעלי החיים ונחש מסוג זעמן שחור שהוחזק בשבי ללא היתר חוקי מרט"ג. בבית אותרו כלובים, שאמנם היו ריקים, אך שימשו ככל הנראה לכליאת החיות שהיו נתפסות.
בנוסף, אותרו במקרר שקיות שהכילו בשר בעלי חיים, שככל הנראה צד החשוד.

הממונה על חקירות ומודיעין ברשות הטבע והגנים, ליעד לינג, ציין כי "שיתוף הפעולה שלנו עם משטרת ישראל ומג"ב הוא חשוב ביותר לטובת השמירה על חיות הבר ומקרה זה מוכיח עד כמה הוא פורה. לצערנו האויב הגדול ביותר של הדורבן – בעל החיים הגדול בישראל ממשפחת המכרסמים – הוא האדם, שבפעולת צייד לא חוקי ממיט על הדורבן סכנת כליה.

החשוד, תושב הכפר טורעאן בשנות ה-30 לחייו, הועבר לחקירת רט"ג.

תגיות

קטגוריות