סוכות כשרות 2014 - בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים

10.10.2014

רשות הטבע והגנים הקימה סוכות בכל שמורות הטבע והגנים הלאומיים אשר ברחבי הארץ, המשרד לשירותי דת יסייע לה להקים סוכות בכ-20 אתרים ביניהם: הבניאס, בית גוברין, ממשית, חורשת טל ופארק אפק.

גן לאומי תל אשקלון, צילום ליעד כהן גן לאומי תל אשקלון, צילום ליעד כהן

מדי שנה בתקופת החגים יוצאים מאות אלפי ישראלים לטייל עם משפחותיהם.

מתוך רצון לענות על צורך קיום מצוות סוכה במלואה, יזם המשרד לשירותי דת, את פרויקט הקמת הסוכות באתרים מתויירים בארץ וחבר לרשות הטבע והגנים בכדי ליישמו. הסוכות המרווחות עומדות לרשות המבקרים ופתוחות מיומו הראשון של חול המועד ועד ליומו האחרון.

המשרד לשירותי דת סיפק שולחנות, כיסאות ואף ברזיות ונטלות לנטילת ידיים לפני הסעודה.

הפרויקט נעשה זו השנה השנייה ברציפות לאחר שבשנה שעברה נשא הפרויקט הצלחה רבה.

בין האתרים בהם הוקמו הסוכות הם:

צפון

שמורות הטבע:

גמלא, בניאס, יהודיה, נחל שניר , תל- דן, החולה,

גנים לאומיים:

חורשת טל, אכזיב , קיסריה, בית שערים.

מרכז

גנים לאומיים:

גן לאומי ירקון (פארק אפק/ מבצר אנטיפטרוס). גן לאומי אפולוניה

אזור ירושלים

שמורת טבע

עין פרת

גנים לאומיים:

עין חמד, גן לאומי נבי סמואל – קבר שמואל הנביא, הרודיון.

דרום

בשמורות הטבע:

עיינות צוקים, עין גדי

בגנים הלאומיים:

אשקלון, בית גוברין, קומראן, אשכול וממשית (באזור דימונה)

יוזם הרעיון, סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן

"שירותי הדת מגיעים אליכם, גם לטבע כדי לאפשר לציבור ליהנות משירותי הדת בכל מקום. שירותי הדת מלווים אותנו במעגל החיים היהודי, מרגע שאנו נולדים וברגעי האושר והעצב. הצלחנו לשנות את פניהם של שירותי הדת ברישום לנישואין, כשרות ועוד והפעם אנו מוציאים את השירותים מהמשרד אל הטבע הארצישראלי. אני מקווה שבזכות הפרויקט הזה יהודים רבים יזכו לקיים מצוות יישוב סוכה. בכל מקום שהם יהיו."

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים

"בחג הסוכות זוכה כל אחד מאתנו לארח בסוכתו את גדולי האומה, מאברהם אבינו ועד דוד המלך. גם לרשות הטבע והגנים יש את הזכות לארח- מאברהם אבינו, דרך דוד המלך ועד המוני עם ישראל על כל גווניו וזו זכות גדולה! השנה יוכלו מבקרי השמורות והגנים ליהנות מסוכות נאות וכשרות לצד ההנאה מהטבע המקסים שלנו. רשות הטבע והגנים בשיתוף המשרד לשירותי דת חברו כדי להקים סוכות מרווחות בהן תוכלו לשבת ולקיים בשמחה את מצוות הישיבה בסוכה"

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, אלחנן גלט

"המשרד לשירותי דת פועל יחד עם רשות הטבע והגנים להקמת הסוכות לרווחת המטיילים זו השנה השנייה. בזכות הפרויקט הזה יותר ויותר משפחות בישראל ינצלו את חול המועד לבילויים משפחתיים באתרי הטבע וההיסטוריה. חול המועד בשנה שעברה היה גדוש במבקרים ואנו צופים לכך גם השנה. אנו מזמינים את הציבור להשתתף במצוות החג ולהתארח בסוכות המשרד הפרוסות ברחבי הארץ. חג סוכות שמח לכל בית ישראל".

פרטים נוספים :באתר המשרד לשירותי דת http://www.dat.gov.il

קטגוריות