סיפורם של הפקחים שיוצרים אמנות בעין גדי

07/11/2021

הפקחית סיון פרבר מכירה כל אבן ויעל בשמורת עין גדי. לא פעם, כשהיא בשטח, שולפת סיון את ציוד הציור ובכישרון רב מתחילה לצייר. גם מתן בוגומולסקי מכיר את השמורה לא רע. במהלך עבודתו הוא התמקצע בצילום ונראה כי נופי המדבר מהווים עבורו השראה בלתי נגמרת. 

יעל במעיין עין גדי- ציור סיון פרבר
יעל במעיין עין גדי- ציור סיון פרבר, יעל במעיין עין גדי- ציור סיון פרבר

סיון פרבר (29) עובדת כבר שמונה שנים כפקחית בשמורת עין גדי, ובמסגרת תפקידה העבירה שעות ארוכות בנקודות שונות בשמורה. חלק מהשעות הללו הקדישה סיון לאהבה השנייה שלה מלבד הטבע – ציור – ותיעדה באמצעות המכחול את המראות שראתה. התוצאה מחממת את הלב.

סיון תמיד אהבה לצייר וליצור, ובמקביל לעבודתה בשמורה למדה לתואר ראשון באמנות באקדמיה לאמנות בצלאל – ואז התגלה שהשילוב הזה של אמנות וטבע מוליד יצירות מופלאות, וחלק מהעבודות שלה הפכו לחלק ממשי מהשמורה.

 

 

הפקח שחמוש במצלמה

ולא רק סיון גילתה במהלך עבודתה בשמורת עין גדי את השילוב המיוחד בין טבע לאמנות. פקח נוסף, מתן בוגומולסקי (28), התמקצע תוך כדי עבודתו גם בצילום – וזה כבר כמה שנים שהוא מתעד את הטבע לצד חיי האנשים שעובדים בשמורה: בעלי החיים, הצמחייה, הטיולים, העבודה בקופות בכניסה, רגעי השקט מול הזריחה לפני שמתחיל יום עבודה, סיום היום כשהירח משתקף בים המלח – וכן, גם את שקיות הזבל שהם אוספים אחרי שהמטיילים עוזבים.

לכתבה המלאה של גלעד כרמלי באתר ynet >>

 

סגירת גן לאומי ברעם עקב עבודות תחזוקה
גן לאומי חמת טבריה יסגר ביום ו' 12.11
צרו איתנו קשר
אתר האנדרטה לזכר הנספים בכרמל יהיה סגור לביקור בין התאריכים: 1.12.2021 – 8.12.2021
תופסים נמר בשמורת עין גדי – צילום אייל ברטוב
אזהרת נמרים שלט בשמורת טבע עין גדי – צילום אייל ברטוב, אזהרת נמרים שלט בשמורת טבע עין גדי - צילום אייל ברטוב
חאן שער הגיא