עופוריה - מרכז מבקרים בשמורת החולה- היחיד מסוגו בעולם

04/06/2014

חוויה סטריאוסקופית-רב חושית, מסע בין יבשות וציפורים, סיפורי שמורת החולה ובעלי החיים, סיורים, תצפיות, משחקים, טבע, סביבה ואדם- כל אלה במקום אחד

עופוריה - סרט רב חושי - לעוף עם ציפורים בשמורת החולה
עופוריה - סרט רב חושי - לעוף עם ציפורים בשמורת החולה

ה"עופוריה" הינו מרכז מבקרים חדשני

בשמורת טבע החולה, המעביר את המבקרים בחוויה של נדידת הציפורים מארצות אירופה הקרות ועד אלינו. אם פעם רק שמעתם במלל על הנדידה, כיום יכולה כל המשפחה לחוות את חוויית הנדידה כולל תזוזת הכסאות, ריח, רוח, נתזי מים ועוד הפתעות רב חושיות ב"עופוריה", מרכז חדשני וייחודי בארץ ובעולם.

מדובר בריכוז של אלמנטים טכנולוגים וירטואליים, הלוקחים את הצופים מעולמם של בני האנוש והופכים אותו לבן כנף נודד בשמיים. המטרה הינה ללמד באמצעות החוויה את המבקרים על נדידת הציפורים, להעשיר אותם וגם לקרב אותם באופן רגשי לכל הקשור בציפורים עצמן. כאשר לומדים על התלאות והסכנות העומדות בפני העופות הנודדים, אין ספק שהיחס אליהם משתנה, וגובר הרצון לשמור עליהן מפגיעה.

ה"עופוריה" בנוי מסדרת אולמות שבאמצעותם "נכנסים" לחוויה. הביקור מתחיל בסיור שכולל 4 חללי תצוגה. המציגים את סיפורה של שמורת החולה והחיים בה, על החי, הצומח וההיסטוריה של המקום, משחק טריוויה , לוחות תצוגה ועוד.

זהו גם סיפורו של השבר הסורי אפריקאי והיווצרות אגן החולה, המהווה כיום ציר נדידה וחיבור בין אירופה לאפריקה, המסופר באמצעות תפאורה וחיזיון אורקולי על רקע תמונות השמורה. בתצוגה גם מוצגים העופות וסיפורם וגם- היונקים המתגוררים בשמורה.

גולת הכותרת

וכאמור גולת הכותרת- הסרט "עופוריה" -סרט סטיראוסקופי-תלת מימדי ויחיד מסוגו אודות נדידת הציפורים. הסרט צולם לאורך חודשים רבים תוך מעקב אחר הלהקות הנודדות. הטכנולוגיה מאפשרת לצופים להיות חלק מאותן להקות על כל המשתמע מכך, כאשר הצופה חווה חלק מתחושות אותן חוות הציפורים.

להשלמת החווייה סיירו בשמורה על גשר העץ העובר בין צמחי הגומה הסבוכים לצפייה על חיות השמורה והצמחיה האותנטית בה. ​