ערב טוב ישראל- מישור החוף והשפלה

28/07/2020

חופש, חם ואתם חייבים פתרון לתעסוקת הילדים גם בימי הקורונה, ורצוי כמה שיותר קרוב לבית. ובשעות נעימות. אז סידרנו לכם שלוש המלצות למקומות במרחק קפיצה ובשעות הכי יפות של היום. תופתעו מכמה הנאה אפשר להפיק גם מנסיעה קצרה ממש. 

גן לאומי אשקלון 1
גן לאומי אשקלון 1, גן לאומי אשקלון

גן לאומי בית גוברין- מיזוג טבעי בבטן האדמה

מה יש באתר? אם עוד לא ביקרתם ב"ארץ אלף המערות" רוצו מיד. זהו אתר מושלם לביקור קיצי משפחתי מכמה סיבות: מערכת המערות התת קרקעית המסועפת תהפוך למבוך מרתק עבור הילדים, בחלק מהן אין קליטה כך שיהיה לכם שקט מהסלולרי, והכי חשוב- המיזוג הטבעי בבטן האדמה יגרום לכם לרצות לשהות כמה שיותר בתוך החללים הקרירים האלה. מערות המבוך, הקולומבריום, המערה הצידונית ועוד, כל אלו מצטרפים לערב של הרפתקאות במתחם אחד. ואם כל זה לא מספיק,  

מה יפה במיוחד ערב?  התצפית מתל מרישה. מרגע השקיעה ועד נצנוץ הכוכבים יש לכם רגעי קסם ארוכים אל מול הנוף המהמם של שפלת יהודה. אל תחמיצו.

מה חשוב לדעת? האתר פתוח בימים א'-ג' בשעות 8:00-17:00 ובימים ד'-ה' 9:00-18:00, שבת 8:00-18:00, יש להירשם מראש לביקור באתר, מומלץ להגיע בשעות אחה"צ הנעימות. יש שבילים נגישים באתר. בחודש אוגוסט תתקיים במערות תערוכה מיוחדת המשלבת פיסול תאורה אנימציה ווידאו ארט. ההשתתפות מחייבת רישום מוקדם.

מה כדאי להביא? מים, כובע ונעליים נוחות 

מה לשים בוויז? גן לאומי בית גוברין

גן לאומי אשקלון- ים שמיים ועיניים

כל מה שטוב. מדשאות ענק מטופחות ומפנקות. עתיקות מרהיבות, מתחם קמפינג והכי חשוב: ים ברקע. בגן הלאומי אשקלון הפופולרי מאוד בקרב משפחות אפשר ליהנות מכל העולמות בלי לנסוע מנקודה לנקודה. גדלו העצום מאפשר מגוון חוויות: גם ים וחוף מרהיב, גם מסלולי הליכה מרתקים, גם תרבות ומורשת בקרב הממצאים הארכיאולוגיים המרשימים וגם, אולי הכי חשוב- סתלבט. 

מה יפה במיוחד ערב? התמונה הזאת שלכם, יושבים יחד ומשקיפים אל השמש השוקעת בים ולאחר מכן מתארגנים להכנת ארוחת ערב משפחתית ולינת לילה תקבל הרבה לייקים באינסטגרם. מבטיחים. 

מה חשוב לדעת? האתר פתוח כל יום בשעות 8:00-22:00, כניסה אחרונה ב20:00.  יש להירשם מראש לביקור באתר, לתיאום לינה יש להכנס לאתר האינטרנט להרשמה במערכת חניוני הלילה

מה כדאי להביא? בגד ים ומגבת, נישנושים, מחצלת או כל דבר שכיף לשבת עליו ואם אתם לגמרי בעניין- ציוד לקמפינג משפחתי.

מה לשים בוויז? גן לאומי אשקלון

שמורת טבע מערת הנטיפים- קסם באור אחר

מה יש באתר? עולם שלם ומכושף של נטיפים וזקיפים מתחת לפני הקרקע. התאורה המיוחדת בשילוב החלל הגדול יוציאו קריאות וואו גם ממי שהיה פה כמה פעמים. 

מה יפה במיוחד ערב? באופן טבעי המערה יפה בכל שעות היום. אך ברגעי השקיעה כדאי לכם להגיע לרחבת התצפית החיצונית, בשעת בין הערביים אל השמורה כולה, שפלת יהודה נפרשת מתחת וביום טוב אפשר לתצפת אפילו עד אשדוד.

מה חשוב לדעת? בשל מגבלות הקורונה הסיור באתר הוא עצמאי ללא הדרכה או הקרנת סרט. האתר פתוח בימים א'-ה', שבת בשעות 10:00-18:30 ובשישי 8:00-16:00. ש להירשם מראש לביקור באתר, יש באתר שבילים נגישים.

מה כדאי להביא? לא צריך להביא כלום, אך אל תשכחו לכבות את הפלאש בכניסה למערה כדי לא לפגוע בנטיפים ובזקיפים.

מה לשים בוויז? שמורת טבע מערת הנטיפים