רשות הטבע והגנים וקרן רמון חנכו את "שביל החלוצים" על שם אסף רמון ז"ל

08/02/2015

ביום שישי 6.2.15 חנכו רשות הטבע והגנים וקרן רמון את ''שביל החלוצים'' על שם אסף רמון ז''ל. הטקס התקיים בנוכחות רונה ומשפחת רמון, נציגים מקרן רמון, חבריו של אסף ז"ל מחיל האוויר ועובדי הרשות.

רונה רמון בטקס פתיחת שביל אסף רמון בכרמל - צילום קרן רמון
רונה רמון בטקס פתיחת שביל אסף רמון בכרמל - צילום קרן רמון

מיקומו של השביל נמצא בחניון הלילה "חוות משמר הכרמל" שבגן הלאומי הר הכרמל. תוואי השביל התגלה לאחר השריפה הגדולה בדצמבר 2010.

המסלול הקצר משקיף מלמעלה על נחל אלון ונחל אורן ומשם ניתן לראות תמונת מצב עדכנית על השתקמות הכרמל בזמן שחלף מאז השריפה.

שביל החלוצים הוא אחד מתוך 50 ממסלולי הטיול החדשים והמחודשים ברחבי הארץ שפתחה רשות הטבע והגנים לכבוד יובל להקמתה.

אסף רמון

אסף רמון ז"ל היה טייס חיל אוויר שנהרג בהתרסקות מטוסו בדרום הר חברון במהלך אימון בשנת 2009. דרכו החלוצית של אסף ושל אביו אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון, מקושרים לאותם חלוצים שפעלו באזור הכרמל בעבר ורשות הטבע והגנים רואה כבוד בהנצחתם.

לדברי מנהל אגף השימור והפיתוח ברשות הטבע והגנים, זאב מרגלית

"החלוצים של פעם והחלוצים של היום נפגשים בשביל המדהים שנפתח ביוזמתה של רונה רמון. השביל מותאם למשפחות ומחבר בין נופי הכרמל, הטבע, הסיפורים ההיסטוריים, החינוך למצוינות ואהבת הארץ".

לדברי רונה רמון

"בדצמבר 2010 מתוך עפר השריפה והאובדן הקשה נחשף שביל החלוצים בכרמל. במהלך שיתוף הפעולה עם רשות הטבע והגנים נולד הרעיון להמשיך לחשוף ולטפח את שביל החלוצים על שם אסף רמון. קבוצת נוער, חברים ומשפחה נפגשו ועבדו בשביל בהנחייתה של הרשות. לפני כשבועיים הסתיימה עבודת התשתית והנחנו את האבן המיוחדת בעמדת המראה מול הנוף המופלא של הכרמל המתחדש. אנו מציינים את יום הולדתו בשביל הזה ומאחלים שכמה שיותר בני נוער וצעירים ילכו ויתחנכו בדרכו של אסף. זוהי עוד מפעל מרגש של אהבת הארץ והאדם".​