שבוע המורשת 2014 בישראל

11.12.2014

חנוכה תשע"ה 2014
רשות הטבע והגנים, אגף מורשת במשרד ראש הממשלה, המשרד להגנת הסביבה, רשות העתיקות והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מציינים את שבוע המורשת בישראל במהלך חג החנוכה במגוון פעילויות לכל המשפחה.

הדלקת חנוכיה בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים - צילמה אטי קוריאט אהרון, חנוכה 2014

מאז ומתמיד הייתה ארץ ישראל מוקד להתרחשויות היסטוריות שהשפיעו על האנושות כולה. כאן קמו ונפלו עמים, כאן נתגבשו ונולדו הדתות המונותיאיסטיות, וכאן נבנתה מדינת ישראל. כל אתר, ממצא ומונומנט הם חלק מפסיפס ההיסטוריה של ארץ ישראל, וכולם יחד משרטטים את תולדות הארץ.

הגופים העוסקים בשימור המורשת והצגתה – רשות הטבע והגנים, אגף מורשת במשרד ראש הממשלה, המשרד להגנת הסביבה, רשות העתיקות והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל – מאחדים כוחות בשבוע המורשת בישראל, שיערך בחנוכה ויעלה על נס את עברה העשיר של הארץ. גופים אלה משקיעים מאמצים רבים בפיתוח האתרים ובשימורם, וכן בהעמקת הקשר בין תושבי הארץ לבין אתריה, מתוך הכרה בחשיבותה של המורשת לחיינו בהווה ולחינוך ילדינו בעתיד.

בשבוע זה מוזמן הציבור הרחב ליהנות משפע פעילויות באתרי המורשת החשובים ביותר בארץ, ובתוך כך להכיר את הארכיאולוגיה ואת ההיסטוריה של הארץ, על גיבוריה השונים. אנו מאמינים פעילויות אלו יגבירו את מחויבות הציבור לשמירה על המורשת.

* קיום חלק מהפעילויות מותנה בתנאי מזג האוויר

פרטים נוספים גם בפייסבוק – הקישו כאן

לפעילויות נוספות של המועצה לשימור אתרי מורשת
בישראל במסגרת "שבוע המורשת בישראל" – הקישו כאן

לפעילויות נוספות של רשות העתיקות במסגרת
"שבוע המורשת בישראל" – הקישו כאן

המשרד להגנת הסביבה