שישי חורף בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים

01.01.2015

לנוחיותכם, מצורפת רשימת הסיורים והפעילויות אשר מתקיימות בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים בימי שישי במהלך החודשים דצמבר 2014 וינואר 2015

סדנת יצירה בשומרוני הטוב צילם ערן קרוזל

* קיום הפעילויות מותנה בתנאי מזג האוויר

עששיות בקיסריה העתיקה

סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה, בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר…
היכן: גן לאומי קיסריה
מתי: כל שישי בינואר פברואר
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

לטייל עם המנהל

מנהל הגן הלאומי סובב חומות ירושלים מזמין אתכם לסיורים ברחבי הגן הלאומי בהדרכתו האישית. בכל מפגש יועלו דילמות הקשורות בגן הלאומי המורכב והמרתק, הממוקם בלב לבה של ירושלים. רמת קושי בינונית. מגיל 7 .
30.1 – סיור בעיר דוד, ירושלים הקדומה, העיר היבוסית אשר דוד מלך ישראל הפכה למרכז רוחני עולמי. נסייר במערכות המים הקדומות ונתרשם מביצורי העיר האדירים בני 4000 השנים. נמשיך בשבילי עולי הרגל למקדש עד למרגלות הר הבית. (הסיור כרוך בהליכה ממושכת וירידה במדרגות רבות).
היכן: גן לאומי עיר דוד
מתי: שישי 30.1
ללא תשלום, הרשמה מראש בטלפון 3639*

עין כרם מתהדרת בלבן

לכבוד ט"ו בשבט נצא לסיור חורפי בגן לאומי עין כרם. נטייל ביער ירושלים המפתיע בפריחת הרקפות, אט אט נרד אל ה"פרובאנס" של ישראל – שכונת עין כרם – המתהדר בפריחת השקדיות, נסייר בסמטאותיה הציוריות של השכונה ונרד דרך שכונת התימנים אל עבר סכר בית זית.
היכן: גן לאומי עין כרם
מתי: שישי 13.2
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

בעקבות המלך הורדוס בהרודיון

סיור במקום שבו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו. תצפית נוף מרהיבה, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים והתרשמות משרידי קבר הורדוס. בואו לגלות מה צופן בחובו ההר!
היכן: גן לאומי הרודיון
מתי: כל שישי ושבת בשעה 12:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר, חינם למנויים

סודות השמורה החבויה

סיור בשמורה החבויה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו.
היכן: שמורת טבע עיינות צוקים
מתי: כל שישי ושבת בשעות 10:00, 12:00, בשבת גם בשעה 14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

סיור עם פקח

אחת הסכנות הגדולות לטבע בישראל ובעולם היא היעלמותם של מיני צמחים ובעלי חיים בקצב הולך וגובר. על מי צריך לשמור יותר – על היפה והאטרקטיבי כמו הנרקיס והכרכום, האירוס והצבעוני, או על הנדירים מאוד, כמו מַכְבֵּד הביצות ובן חורש גדול? הרצאה וסיור עומק עם פקח רשות הטבע והגנים, בו נלמד כיצד מאששים את הצמחים הנדירים בשמורה.
היכן: שמורת טבע עיינות צוקים
מתי: שישי 27.2 בשעה 11:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

אל העיר הנבטית עבדת ובורות רמלייה

סיור שבמהלכו נתוודע אל עם קדום ומרתק שחי ופעל בנגב במהלך 1000 שנה, הנבטים "אדוני המדבר". נלך בסמטאות עיר קדומה ומפוארת, נתרשם משרידי הכנסיות והמקדש, ונצא אל בורות רמלייה החצובים בגדתו של נחל צין, למרגלות העיר ומהווים חלק ממערך אדיר של מתקני מים סביב העיר עבדת.
היכן: גן לאומי עבדת
מתי: שישי 13.2
בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

מעיין שופע בלב בקעה

נעלה אל רמת עבדת המבותרת בקניונים רבים ונרד אל בקעת צין ואל עין עקב נובע מקיר מפל לבן וממלא בריכה ציורית ועמוקה. בדרך נצפה בצומח המקומי והעונתי, בפריחות ובבעלי חיים.
היכן: מכתש רמון
מתי: שישי 20.2
בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

קטגוריות