שיתוף פעולה בין שוטרי משטרת ישראל לרשות הטבע והגנים הביא ללכידת צייד דורבנים שפעל בניגוד לחוק

29/11/2016

שיתוף פעולה פורה של שוטרי משטרת ישראל יחד עם מחוז צפון של רשות הטבע והגנים הוביל ללכידת צייד דורבנים ביישוב עראבה, שפעל בניגוד לחוק ושנחשד גם בסחר בבשר דורבנים ובאחזקה לא חוקית ובתנאים קשים של דורבן בחצר ביתו.

הדורבן החי כפי שנמצא בתוך מיכל הפלסטיק - צילום: שי קבסה, רשות הטבע והגנים
הדורבן החי כפי שנמצא בתוך מיכל הפלסטיק - צילום: שי קבסה, רשות הטבע והגנים, דורבן חי כפי שנמצא בתוך מיכל הפלסטיק-צילום שי קבסה רשות הטבע והגנים

החשוד נתפס במהלך פעילות אכיפה יזומה של שוטרי משטרת ישראל,  במסגרתה נמצא דורבן חי בתנאים קשים בתוך מיכל פלסטיק במכולה בחצר ביתו.  עם איתור הדורבן, הוזעקו למקום פקחי מחוז צפון של רשות הטבע והגנים ביניהם גיא זהרוני, גיא כהן ושי קבסה, שהשלימו יחד עם השוטרים חיפוש אחר ממצאים נוספים בביתו הקשורים לפעילות לא חוקית זו.

בחיפוש נמצאו מעבר לדורבן החי גם שתי אלות עם דם חשוד, מקבצים של קוצי דורבן בחצר הבית ובשר החשוד כבשר דורבן בתוך מקפיא בבית החשוד.
לאחר חקירה תחת אזהרה הודה החשוד בצייד, אחזקה ושחיטה של דורבנים ובעקבות זאת נפתח תיק חקירה בנושא.
הדורבן מצידו קיבל את חייו במתנה וישוחרר חזרה לטבע.

לכידת צייד הדורבנים מצטרפת לשורת הצלחות בשיתוף הפעולה הפורה בין רשות הטבע והגנים לבין משטרת ישראל בתחום האכיפה ושמירה על חיות הבר.

במסגרת שיתוף פעולה זה מקיים גיא זהרוני – פקח אזורי במחוז צפון של רשות הטבע והגנים קשר הדוק עם שוטרי משטרת ישראל במחוז צפון סביב פעילות רשות הטבע והגנים בכלל ובתוך זה בנושא הצייד הלא חוקי והשמירה על חיות הבר בישראל ובכך סייע בידי השוטרים לזהות את הפעילות האסורה בחוק בביתו של החשוד.

לדברי גל אריאלי, סגן מנהל מחוז צפון ברשות הטבע והגנים

"שיתוף הפעולה שלנו עם משטרת ישראל הוא חשוב ביותר לטובת הצלחת פעילותינו סביב השמירה על חיות הבר ומקרה זה מוכיח עד כמה הוא פורה. לצערנו האויב הגדול ביותר של הדורבן הוא האדם, שבפעולת צייד לא חוקי ממיט על הדורבן סכנת כליה. אנו נשקיע את מירב משאבינו לצמצום ומיגור התופעה באמצעות המשך פעולות לאכיפת החוק, המטיל עונשים וקנסות על העבריינים שפועלים בניגוד לחוק".

דרבן משוחרר לטבע – צילם שי קבסה, דרבן משוחרר לטבע - צילם שי קבסה